IJIPP mounos\ I el vallis] DE TIP VAN DOLFTER SCHURE: WORD LID VAN AH'S WIJNCLUB De wereld van de wijn is boeiend, veelzijdig en gevarieerd. Voortdu- rend zijn er ontwikkelingen en nieuws. Nieuwe oogsten, bijzonde- re wijngebieden, speciale partijen en aanbiedingen en interessante wetenswaardigheden. Omdat het niet mogelyk is al het nieuws dat je als wijninkoper hoort via de AH-winkels aan u te vertellen, is er een AH service voor wijnlief- hebbers: het Genootschap voor de Vrienden van de Goede Wijn. Dit Genootschap bestaat al meer dan 30 jaar. Maandeljjks stellen wij de leden op de hoogte van alles wat er gaande is op wijngebied en stellen hen in staat gebruik te maken van interessante aanbie dingen. Mocht u ook belangstelling heb- ben voor wjjn, dan kunt u zich telefoniseh of schriftehjk aanmel- den. Het Udmaatschap is gratis en vrijblyvend. Het adres is: Genootschap voor de Vrienden van de Goede Wijn, Ankersmid- plein 2, 1506 CK Zaandam (tel.: 075 - 592390/91/92) Dolf ter Schure, wijninkoper Albert Heijn Argentijnse blijvertjes Deze AllerHande Wijnspecial 63-23 grote schaal wijn kon expor- teren. Albert Heijn selecteerde een paar boeiende wijnen en verhief er den zelfs tot eigen merk (Barossa Valley). Het jaar daarop echter viel de oogst tegen, ontstonden er tekorten en schoten de prijzen omhoog. Daar kwam nog eens een ongunstige dollar- koers bij. In de twee jaren die volgden was de oogst weer uit- stekend, maar intussen waren de Australische wijnen bijna van de internationale markt verdwenen. AH heeft zich veel inspanningen getroost om zich van voldoende aanvoer van Barossa Valley te verzeke- ren, wat op een paar maanden na gelukt is. Met de fantasti- sche oogst van 1990 - in Aus tralia zijn de druiven in febru- ari/maart rijp - ziet de toe- stand er weer heel anders uit. Zonnig als het Australische klimaat en de milde souplesse van de wijnen zelf. De prijzen zijn gezakt, de dollarkoers ook, dus ze zijn er weer volop! En de kwaliteit is beter dan ooit (en die was al voortreffe- lijk). Over de Argentijnse wijnen hoeven we u eigenlijk niets meer te vertellen. Die hebben hun weg snel gevonden. Vorig jaar werden ze gei'ntroduceerd en dat waren spannende dagen, ondanks het feit dat de wijnspecialisten van AH over- tuigd waren van de kwaliteit. Al na de eerste dag stond vast dat de Argentijnse wijnen blij vertjes zouden worden. Niet meer weg te denken uit het assortiment. En zo is het tot op de dag van vandaag. Met de terugkeer van de Aus- traliers en de Californiers, kunnen we met recht zeggen dat de zon schijnt op de AH- wijnafdeling, dank zij vele rijpe druiven die groeien in drie verre landen. Argentijnse wijnen blijken 'blijvertjes' Californische wijnen weer betaalbaar door lage dollarkoers Soepele wijnen uit het zonnige Australie

Allerhande | 1990 | | pagina 63