UIT DRIE ZONNIGE LANDEN Wat je ver haalt, kan heel lekker zijn. Albert Heijn weet dat al heel lang, maar op wijngebied wordt dat beginsel eigenlijk nog maar sinds kort toegepast. Eerst hebben we de Californische en Australische wijnen gemtroduceerd. Vorig jaar kwamen daar de voortreffelijke Argentijnse wijnen bij. Helaas was er in het verleden niet altijd voldoende aanvoer. Dat is nu opgelost. U vindt ze nu weer alle drie volop in het schap. Weer volop 'Australiers' -*W' 2 Z0NNI6E WIJN U maakte graag kennis met deze verre vrienden en op de wijnafdeling werden ze goede buren van wijnen uit de oude, vertrouwde wijnlanden. Helaas gedroegen sommige zich een beetje als geemigreer- de familieleden, die een tijdje overkomen en ineens weer verdwenen zijn. Dat gold in elk geval voor de Californische wijnen en tot op zekere hoog- te ook voor de Australiers. De Argentijnen kregen vastere voet aan wal. Anders gezegd: de aanvoer van die verre wij nen was nogal onregelmadg. Dat had te maken met de koers van de dollar en de kwa- liteit en de omvang van de oogst. Toen de dollarkoers opliep, werden de Californi sche wijnen ineens te duur. De kwaliteit bleef onvermin- derd goed, maar door die financiele verwikkelingen raakte het evenwicht tussen prijs en kwaliteit zoek, zodat AH's principe 'value for money' (waar voor uw goede geld) niet meer kon worden waargemaakt. Zo verdwenen die wijnen uit beeld. Maar nu de dollarkoers flink is gezakt, zijn de Californische wijnen weer betaalbaar en is de prijs die we ervoor moeten neertel- len alleszins redelijk. Met de Australiers was iets anders aan de hand. In dit grote, maar qua wijnbouw kleine land, was de oogst in 1986 ineens zo goed en zo gigantisch dat Australia op 62-22 AllerHande Wijnspecial

Allerhande | 1990 | | pagina 62