SALIE GEURIG EN STERK VAN SMAAK A Fles wijn LEUKINPAKKEN BOLCHRYSANT: enorme plant met veel bloemen IvW S Een fles wijn wordt vaak cadeau gedaan. Zoals u bij AH kunt zien, heeft Albert Heijn een groot assortment, waarin voor ieders smaak een goede fles wijn te vinden zal zijn. In onze winkels met een 4 of een 5 op de deur is ook een papieren geschenkverpak- king verkrijgbaar a 0,25 per stuk. Leuk is het om uw cadeau een persoonlijk tintje te geven, door zelf een verpakking te maken. Een eenvoudige maar stijlvolle manier is bij voor- beeld om de fles te omwikke- len met aluminiumfolie, ver- sierd met een paar gekleurde papieren linten. Een persoon lijk 'wijn'kaartje erbij maakt het geheel af! Noam: Salie (Salvia offi cinalis) Floats van herkomst: Zuid-Europa Plantdeel: We gebruiken de verse of gedroogde blaadjes. De bloem wordt ook wel gebruikt om thee van te trekken. Bijzonderheden: Salie maakt deel uit van de familie der lipbloemigen, waartoe ook munt en tijm behoren. Salie heeft behalve als keukenkruid ook bekendheid als geneeskrachtig kruid. Vroeger dacht men dat salie ievensverlengende eigenschappen had. Zeker is dat salie vette gerechten makkelijker verteerbaar maakt. Smaak!eigenschappen: Salie heeft een doordrin- gende smaak en past daardoor goed bij geuri- ge, smaakvolle gerech ten. De smaak van het kruid komt het best tot z'n recht als salie niet in combinatie met andere kruiden gebruikt wordt. Gebruiksmogelijkheden: Gebruik het blad bij ge- roosterd vlees, in uien- soep, sauzen of in ome- letten. Ook smaakt salie goed in gelei of azijn. Houdbaarheid: De hees- ter salie is een winterhar- de, overblijvende plant. Gedroogde salie moet van goede kwaliteit zijn, anders krijgt ze een muffe smaak. bewaren in een goed afgesloten pot gevuld met olijfolie. Als u nog kruiden zoals tijm en bieslook aan de olie toe- voegt, worden de blokjes kaas extra smakelijk. Uiteraard is de kaas daarna alleen nog bruik- baar in hartige gerech ten. Behalve als spread en in warme gerechten, is Mon Chou ook heel lek- ker in een salade of als ingredient voor desserts en taarten. Het Neder- lands Zuivelbureau heeft een boekje uitgegeven waarin meer dan hon- derd smakelijke recepten met Mon Chou verza- meld zijn (bij de boek- handel verkrijgbaar voor f 5,95, ISBN-nr. 9066114118) Behalve de bekende 100- grams verpakking is er nu ook een kuipje van 200-gram Mon Chou te koop. Chrysanten als snijbloemen kennen we in Nederland al geruime tijd. De bolchrysant is echter een nieuwkomer, die bijzonder gezellig in huis staat en daardoor snel populair is geworden. De bolchrysant is in feite een heel grote bos bloemen, waar u wekenlang plezier van kunt hebben. De verzorging is een- voudig: veel water geven en af en toe het aarde-wortelgedeel- te onderdompelen in een badje. De bolchrysant is te koop bij alle AH-winkels met een plan- tenafdeling. Hij is verkrijgbaar in de kleuren wit en geel, de omvang is ongeveer 100 cm en hij kost slechts 10,-. AllerHande 5

Allerhande | 1990 | | pagina 5