Kiezen voor CRUS BOURGEOIS IS KIEZEN VOOR KWALITEIT Unieke 'Crus'-aanbieding Liefst nog even bewaren Met mijn nieuwe Wijnwijzerspel leer je - letterlijk - spelenderwijs veel feiten over alle mogelijke wijnen en over het omgaan met wijn. De spelregels zijn heel simpel: het gaat erom een gestelde wijnvraag goed te beantwoorden. Want dan krijg je nog een vraag gesteld - en wie als eerste 15 goede antwoorden heeft, wint het spel. De ruim 570 vragen en antwoorden staan op handige kaartjes en zijn bestemd voor zowel beginnende als gevorderde wijnliefhebbers. Naast makkelijke vragen komen dus ook pittige voor - en strikvragen. De vragen zijn verdeeld over vier categorieen (witte wijn, rode wijn, etc.) en de ondervraagde mag zelf een categorie kiezen. Het spel is alleen verkrijgbaar bij Albert Heijn en kost 9,95. Hubrecht Duijker, wijnschrijver gaard wordt dus volledig door vrouwen bepaald! En zij maakten en maken wijn van hoog niveau, warm en soepel met een opvallende afdronk. Deze wijn is van het wijnjaar 1988. Hoogtepunt in ontwik- keling: 1994-1996. Houdbaar- heid: 2001-2003. Prijs 12,95. Chciteau Larose Trintaudon: komt van de wijngaard van de gebroeders Fourner, die kos- ten noch moeite hebben gespaard om het niveau van hun wijn tot zeer grote hoogte op te voeren. Ze zijn tevens eigenaar van het 'Grand Cru' Chateau de Camensac. Ook de buren (het Chateaux Lagrange en La Tour-Carnet) maken wijnen die als 'Grand Crus' zijn geclassificeerd. Op blinde proeverijen wordt Larose Trintaudon (nu dus bij AH verkrijgbaar - wijnjaar 1987) dan ook regelmatig beoordeeld als gelijkwaardig aan deze 'Grand Crus'. Hoog tepunt in ontwikkeling: 1992- 1994. Houdbaarheid: 1997- 1999. Prijs/13,95 Chciteau Malescasse: eveneens een wijndomein dat in het begin van de jaren tachtig grondig werd gerenoveerd. Wijngaarden, gebouwen en installaties werden tot in de perfectie gerestaureerd. Er is geen discussie over dat dit Chateau weer tot de top van het Bordeaux-gebied behoort. Het beheer is in handen van de in wijnkringen zeer gewaar- deerde Guy Tesseron, een erkend en befaamd Bordeaux- expert. Deze wijn is van het jaar 1987. Hoogtepunt in ont wikkeling: 1992-1994. Houd baarheid: 1997-1999. Prijs 14,95. Een hele opsomming, maar aan die prijzen'moeten we nog iets belangrijks toevoegen. Voor deze vijf'Crus Bour geois' heeft Albert Heijn een bijzondere voordeelregel. Uit- sluitend voor deze 'Crus' geldt nu: de zesde fles krijgt u cadeau als u zes flessen van dezelfde soort tegelijk koopt. We willen u niet ongerust maken, maar dit is natuurlijk wel een aanbieding waar wijn- liefhebbers van dromen. En de voorraad is beperkt. De wijngaarden die 'Crus Bour geois' maken, kunnen gemid- deld vijftig- tot honderddui- zend flessen leveren, maar er zijn ook chateaux die niet ver- der komen dan een paar dui- zend. Kortom: op is op. En of we diezelfde 'Crus' volgend jaar weer zo aantrekkelijk kunnen aanbieden, zal dan afhangen van de verkrijgbaar- heid; van de oogst en van de prijs die we kunnen afspreken, want de hele wereld aast op deze mooie Bordeaux-wijnen. We moeten u trouwens nog iets belangrijks vertellen. Van de meeste wijnen die AH ver- koopt, bent u gewend dat u ze DE TIP VAN HUBRECHT DUIJKER: SPEELHET WIJNWIJZERSPEL I meteen kunt drinken. Een- voudige jonge wijnen hoeven niet op fles te rijpen en Spaanse wijnen worden pas gebotteld als ze op dronk zijn. Met de 'Crus Bourgeois' ligt dat wezenlijk anders. U zag het al in de omschrijving van het vijftal, waarbij we het hoogtepunt in ontwikkeling vermeldden. De 'Crus' komen dus pas volledig tot hun recht als u ze een paar jaartjes weg- legt. En dat hoeft echt niet in een speciale wijnkelder. Een kast, een zolder, de kruip- ruimte... Er zijn altijd plekjes in huis waar het minder warm is. En ook als die temperatuur iets te hoog is, dan nog is er geen man overboord. Het belangrijkste is een constante bewaartemperatuur. Wel is een wijn die bij een iets te hoge temperatuur wordt bewaard, eerder op z'n top en een paar jaar minder lang houdbaar. Daarom ziet u bij de beschrijvingen ook twee jaartallen staan. Als dat laatst- genoemde jaartal is verstreken, wil dat overigens niet zeggen dat de wijn niet goed meer zou zijn. Slechts de top, het hoogtepunt van de wijn wordt ermee aangegeven. Daarna is de wijn ook nog uitstekend. De kwaliteit loopt slechts langzaam terug. Maar het moet wel gek gaan, wilt u deze eeuw niet met deze 'Crus' kunnen uitluiden, en de nieu we eeuw in stijl begraeten. AllerHande Wijnspecial 45-5

Allerhande | 1990 | | pagina 45