-a Engelse melange als basis irSin Wie wil experimenteren met theemelanges, kan het beste losse thee gebruiken. En die verkoopt Albert Heijn al meer dan honderd jaar. AH melan- geert al z'n theesoorten zelf. Nog niet zo lang geleden werd het assortment losse theesoor ten vernieuwd. Waarschijnlijk heeft u ze al gezien, de mooie nieuwe pakjes en de verbeter- de Chinese melange van het eigen merk: Chinese thee met Lapsang. 't Is misschien weer even wen- nen in het tijdperk van het theezakje. Dat handige zakje is niet meer weg te denken, steeds meer theesoorten wor- den erin verpakt. Maar, naast de opmars van het zakje blijft losse thee favoriet bij een grote kring theeliefhebbers. Zij blij- ven de voorkeur geven aan losse thee, omdat je daarmee precies de thee kunt zetten die je het allerlekkerst vindt. Met losse thee kun je de sterkte helemaal in de hand houden. Maar er kan meer: met ver- schillende soorten losse thee kan iedereen zijn eigen melan ge samenstellen. En zo wordt een kopje thee iets heel per- soonlijks. Voor iets persoonlijks schieten regels natuurlijk tekort. Maar er zijn wel een paar tips te geven. De Engelse theemelange van AH vormt een goede basis voor uw eigen melange. Het is de meest geliefde, meest ver- kochte thee. Maar ook thee soorten als Ceylon, Earl Grey en Darjeeling met elk hun eigen karakter lenen zich voor leuke experimenten. Ook de melangeurs van AH gebruiken Engelse thee als basis voor de vele soorten vruchten- en kruidenthee die deel uitmaken van het assorti- ment. Een goede basis dus. Als u de smaak van Chinese thee bij voorbeeld net iets te krachtig vindt, kunt u een beetje Chinese aan Engelse thee toevoegen om uw kopje thee net even een oosters vleugje mee te geven. De theesoorten met een smaakje kunnen het onderling ook vaak goed vinden. Wat dacht u bij voorbeeld van de combinatie banaan en kaneel? Heel exotisch is ook het samengaan van kaneel en citroen. Probeer het maar eens. De vruchten- en krui- dentheeen zijn weliswaar niet als losse thee verkrijgbaar, maar waarom zou u geen twee verschillende zakjes in de thee- pot hangen? Of een zakje combineren met losse thee? Zo kunt u bovendien een beetje stoeien met de verhou- dingen, ook door zakjes van verschillend gewicht te gebrui ken. Maar voor het allerper- soonlijkste kopje thee, gezet van uw eigen thuismelange geeft u misschien toch de voorkeur aan losse thee, want daarmee wordt uw eigen melange volmaakt tot op de korrel. Spelen met theemelanges is 1111C Mir ANUS 5 - Zelf experimenten met theemelanges kan verrassende resultaten opleveren. Losse thee is daarvoor heel geschikt, maar ook met theezakjes kunt u naar eigen smaak combineren. AllerHande 31

Allerhande | 1990 | | pagina 31