Kernhcm. Een sfuh meer smaak op uw kaasplank. IcfefecF kaasje nuusi de fromage Waarom staat er niet altijd een jaartal op een fles wijnt Door welke oorzaak staat de plastic verpakking van de gemengde sla bol? Bel de Kernhem receptenlijn 074-668900 voor de lekkerste Kernhem recepten. behoorlijk voile wagen met boodschappen die mij enigszins in verwarring bracht. Dus zei ik: 'Oh mevrouw, maar dan stoat u verkeerd'. 'Nee hoor, zei de mevrouw, 'ze helpen me toch wel.Terwijl ik altijd zelf keurig mijn boodschappen tel en bij de geringste afwijking naar de andere kassa ga. De vrouw werd, na wat heen en weer gepraat, inderdaad gehol- pen. U begrijpt dat zoiets derge- lijks een sneeuwbaleffect veroor- zaakt en de snelkassa er alleen nog maar als woord zal zijn en niet meer als vorm van service. MEVR T.C. H.-P. TEK De snelkassa is in het leven geroepen om te voorkomen dat klanten met weinig boodschap pen moeten wachten op klanten met voile boodschappenwagens. Een snelle doorstroom bij deze snelkassa kan echter alleen wor- den gewaarborgd als het aantal artikelen per klant niet wordt overschreden. Bij de snelkassa mogen maxi- maal 7 a 10 artikelen worden afgerekend. Dit aantal wordt per winkel vastgesteld. Albert Heijn heeft ervoor gekozen 1 artikel gelijk te stellen aan 1 exemplaar. Zo worden 5 zakjes Aioli gere- kend als 5 losse artikelen. U heeft gelijk als u stelt dat het afrekenen van 5 gelijke zakjes niet wezenlijk veel meer handelin- gen vereist dan het afrekenen van 1 zakje. Toch moeten wij een grens trekken. Zo zal het al meer tijd gaan kosten als een klant slechts 7 maal een groep artikelen wil afrekenen, maar niet alles groepsgewijs op de band zet. De caissiere moet dan toch meerdere malen gelijke bood schappen aanslaan. Ook kost het inpakken van een grotere hoeveelheid boodschappen meer tijd. De snelkassa is bedoeld als extra service. Deze service kan alleen goed worden verleend wanneer de klanten die gebruik maken van deze kassa erop kun- nen vertrouwen dat zij niet hoe- ven te wachten op klanten met een groter aantal artikelen. Regelmatig koop ikflessen huis- wijn van Albert Heijn en wil die soms langere tijd bewaren. Wat ik mij afvraag is waarom er geenjaartal op defies staat, zodat ik kan zien hoelang ik de wijn kan bewaren. MEVR. S.E.G. TED. Het is wettelijk niet verplicht om te vermelden uit welk jaar een bepaalde wijn komt. Het is bovendien ook niet altijd mogelijk om dit te doen. Om een constan- te kwaliteit wijn te kunnen verko- pen, worden namelijk regelmatig wijnen van verschillende oogsten bij elkaar gevoegd. Het voordeel hiervan is, dat u (na een keer proeven) weet welke kwaliteit u van een bepaald merk kunt ver- wachten. Wanneer de wijnen daarentegen ieder jaar slechts van een oogst zouden zijn samengesteld, zijn onder hetzelf- de merk grote kwaliteitsverschil- len mogelijk en zou u makkelijk voor aangename of minder aan- gename verrassingen kunnen komen te staan. Informatie over de houdbaarheid van de wijn vindt u op de speciale informatie- sticker op het wijnschap in de winkel. De aangegeven termijn op de sticker geldt vanaf het moment dat u de wijn in de win kel koopt. Als ik in uw winkel gemengde sla uit de koelvitrine koop, valt het mij op dat de plastic ver pakking altijd een beetje bol staat. Thuisgekomen wordt dit alleen maar erger. En dat ter wijl de houdbaarheidsdatum nog niet overschreden is. Is het produkt bedorven ofbetekent die bolle verpakking iets anders? MEVR. N. TE U. Gemengde sla is een kwetsbaar produkt. Daarom wordt er ter bescherming, net voor het slui- ten van de verpakking, gezuiver- de lucht ingebracht. Hierdoor ontstaat de lichte boiling van het zakje. Door het gekoeld bewaren in de winkel wordt de 'ademha- ling' van de verse groente ver- traagd. Wanneer u het produkt in de winkel uit de koeling haalt, komt het boven een temperatuur van 6°C. De lucht in het zakje wordt warmer en zet uit. Boven dien begint bij deze temperatuur de sla weer sneller te 'ademen'. Hierdoor neemt het volume in het zakje toe en gaat het boiler staan. Hoewel dit geen afbreuk doet aan de kwaliteit van het produkt, adviseren wij u de gemengde sla altijd koel te bewaren. BY ALVEARY MONTI LLA ESPAN. --^DISTRIBUTED BY THE IMR AllerHande 101

Allerhande | 1990 | | pagina 101