Verschillende informatie op pizza-verpakking Wat betekenen de letters H.P.A. op een fles wijn? Kan een ingevroren taart direct in de oven? de melk is vermengd met zuur- sel, vult men de bekers hiermee. Gedurende 2,5 uur plaatst men de gevulde bekers in een warm- waterbad, waarna de yoghurt wordt gekoeld. Het kan echter voorkomen dat de hoeveelheid zuursel niet in iedere beker pre- cies gelijk is, met als gevolg dat de yoghurt niet altijd even dik is. Volgens de informatie op de ver- pakking zit in de AH pizza's conserveermiddel. Op de ver- pakking van sommige andere merkenpizza's stoat dit echter niet. Ik dacht dat Albert Heijn zo bezig is om dergelijke toevoe- gingen in een produkt zoveel mogelijk te vermijden. Waarom zit er in de AH pizza's dan wel conserveermiddel, tenuijl dit bij andere merken pizza's blijk- baar niet nodig is? MEVR.J.H. VANDEH. T.ED. Het conserveermiddel waarover op de verpakking van AH pizza's wordt gesproken zit in de kaas, ham of salami die voor de pizza's wordt gebruikt. Maar ook in, zowel pizza's van andere mer ken als in de los verkochte kaas, ham of salami wordt conserveer middel gebruikt. Alleen wordt dit niet altijd op de verpakking ver- meld. Albert Heijn streeft ernaar de klant zo volledig mogelijk te informeren over de ingredienten en toevoegingen (additieven) in een produkt. Daarom geven wij op de verpakking van onze eigen merken soms meer informatie dan wettelijk verplicht is. Zo is het bij voorbeeld niet verplicht toevoegingen te vermelden, die zelf weer een onderdeel vormen van andere ingredienten. Alleen als je een additief apart aan een produkt toevoegt, is het ver plicht dit op de verpakking aan te geven. Een gevolg hiervan is echter dat het soms ten onrechte kan lijken alsof er in de eigen merk pro- dukten van Albert Heijn meer toevoegingen zitten dan in pro- dukten van andere merken. Wij- blijven er echter naar streven het gebruik van additieven tot een minimum te beperken. Onlangs hoorde ik dat men nooit wijn moet kopen met op het etiket een H.P.A.-nummer. Deze letters zouden staan voor: 'Hollands Produktschap Akker- bouw'en dan was de wijn in Nederland gebotteld, hetgeen de kwaliteit niet ten goede zou komen. Hierop lettend zag ik een AH Sherry medium dry (smaakt goed overigens) met de vermel- ding: NL H.P.A. 203. Maar ook op sherry die in Spanje was gebotteld stonden de letters H.P.A. en een nummer. Weet u de betekenis die aan de vermel- ding H.P.A. gegeven moet wor- den, want hoewel er zeer veel over wijn gepubliceerd wordt, heb ik hierover nog nooit iets gelezen. s.s. TEZ. Inderdaad is het verhaal dat u nu verteld heeft niet juist. De letters H.P.A. staan voor Hoofdprodukt- schap voor Akkerbouwproduk- ten. Als de bottelaar, om welke reden dan ook, niet de eigen naam op een etiket vermeld wil zien, kan hij bij dit Produktschap een H.P.A. registratienummer aanvragen. Deze code zegt ech ter niets over de kwaliteit van een produkt. Het is uitsluitend een registratie. Mocht er name- lijk iets misgaan met een pro dukt dan kan men bij het Hoofd- produktschap voor Akkerbouw- produkten nagaan wie er voor het produkt verantwoordelijk is.Dit geldt alleen voor wijnen uit de E.G. Ik heb een hartige taart gebak- ken van korstdeeg en deze ver- volgens in de diepvries gedaan. Mijn vraag is nu hoe ik deze taart weer moet opwarmen. Moet ik de taart eerst laten ont- dooien of kan ik hem direct uit de diepvries in de oven doen? MEVR.J.V. TEA. Het is niet noodzakelijk de taart eerst te ontdooien alvorens u deze in de oven verwarmt. Bovendien kost het u veel meer tijd als u de taart eerst laat ont dooien. Wij adviseren u daarom de taart direct vanuit de diep vries in een voorverwarmde oven te zetten. U kunt voor het verwarmen van de taart zowel een bakoven als een magnetron gebruiken. Bedenkt u daarbij wel dat een taart in de magnetron geen krokant korstje krijgt.

Allerhande | 1990 | | pagina 97