Allerlei nieuws September: druivenmaand Bijna kant-en-klare omelet Nieuw: AH gemengde frisee-sla Jong-belegen met 40 linolzuur Biologisch afbreekbare insekten-bestrijder Becel Goud is voorverpakt te koop in platte stukken van ca. 400 g. Prijs ca. 740 per stuk. (D M[| atSTbW "ft Plantschoon van Koppert is een nieuw, milieuvriendelijker middel om insekten als trips en luizen in kamerplanten te bestrijden. Het middel is samengesteld uit in de natuur voorkomende organische vet- zuren. Het is voor 100 bio- logisch afbreekbaar. Plantschoon zit in een handi- ge fles met pompspray en is meteen klaar voor gebruik. Een fles van 250 ml kost 5,95. Daarnaast heeft Koppert het produkt Bladschoon en glans. Hiermee geeft u de bladeren van kamerplanten extra glans en voedingsstoffen. Ook dit middel bestaat uit in de natuur voorkomende organi sche vetzuren en is voor 100 biologisch afbreekbaar. Een fles met pompspray van 250 ml kost 5,95. Met Duolett Gourmet omelet maakt u in een handomdraai een overheerlijke omelet voor twee persorien. Alle benodigde ingredienten hiervoor vindt u bij AH in een doosje met vijf eieren en een namaakei. In het namaakei zit een kruidenmix, die u even moet laten wellen in warm water. Daarna voegt u het bij de vijf geklopte eieren en bakt u van het eier- mengsel een omelet. Duolette Gourmet omelet is er in drie smaken: champig non, ham en Proven^ale. Exclusief verkrijgbaar bij AH. Prijs per doosje 2,98 helft minder verzadigd vet dan de traditioneie Goudse kaas, namelijk slechts 28 Boven- dien bevat Becel Goud mini- maal 40 linolzuur. Het is nu tijd voor druiven. Die importeert Albert Heijn uit zonnige streken rond de Middellandse Zee. Daar rij- pen de druiven langzaam en ontwikkelen zo een rijk aroma. Momenteel zijn er de Griekse Rosaki's en de Italia's uit, hoe kan het ook anders, Italie. Nieuw is dit jaar de pidoze druif Thompson Seedless uit Griekenland: een kleine druif met een friszoete smaak, die (en dit is goed nieuws voor pitjeshaters!) geen pitjes bevat! Dit maakt deze druiven wel iets duurder dan de andere soorten. De Thompson Seedless druiven zitten per kilo in een spanen mandje. De Rosaki's zitten in een doorzichtig kilo-mandje van (PVC-vrije) kunststof. Deze druiven zijn groen-geel tot geel-bruin en hebben een heerlijke zoete smaak. Italia-druiven worden los ver- kocht. Dit zijn vrij grote, geel- groene druiven met een pitti- ge, zoete muskaatsmaak. gebreid met gemengde frisee- sla. Deze nieuwe gemengde sla bestaat voor 70 uit ijsberg- sla en voor 30 uit frisee. Frisee is de Franse naam voor krulandijvie, een fijnere andij- viesoort die ook in ons land populair aan het worden is. Krulandijvie heeft een mooi geel hart en de dunne uitein- den van de bladeren zijn heel decoratief. De frisee' geeft de gemengde sla een lekker pitti- ge smaak. De gemengde frisee- sla zit per 200 g in een zakje. Voor mensen die het choleste- rolgehalte van hun voeding extra in de gaten moeten hou- den is er nu een uitstekende vervanger voor kaas. Becel Goudvtotix. op dezelfde manier gemaakt als Goudse kaas. Het melkvet wordt ech- ter grotendeels vervangen door plantaardige olie. Hier- door heeft Becel Goud een gunstige vetzuursamenstelling. Becel Goud bevat ruim de Het AH-assortiment van de verpakte gemengde slasoorten uit de koeling is sinds kort uit- AllerHande

Allerhande | 1990 | | pagina 79