De zuiveldesserts VAN HET AH MERK Links- en rechts- draaiend melkzuur Constante controle waarborgt kwaliteit Eenpersoonsdesserts, binnenkort ook van het AH merk m-.A. ""**1 iets aan de yoghurt toe te voe- gen. Yoghurt laat zich heerlijk combineren met allerlei vruchten. Het AH merk assor tment telt vier van deze gezoete vruchtenyoghurts: met bosvruchten, aardbeien, perziken en tropische vruch ten. Betrekkelijk nieuw, maar wie zou ze nog kunnen mis- sen, zijn de vooral bij kinde- ren en sporters geliefde yog- hurtdranken. Het zijn in weze gewone yog hurts met een hoger vochtge- halte (vruchtensappen). AH heeft drie van die verse dorst- lessers onder het eigen merk: aardbeien, frambozen en tro- picana. Lekker fris. Tien soorten yoghurt schreven we. De Biogarde-produkten zijn daarin niet meegeteld. Die lijken weiiswaar sterk op yoghurt maar mogen niet zo genoemd worden. Niet omdat ze anders smaken en er anders uitzien, maar omdat er andere melkzuurbacterien worden gebruikt. De zogenaamde rechtsdraaiende. Scheikundig gezien zijn links- en rechts draaiende melkzuren hetzelf- de. Het verschil zit'm in de manier waarop het licht gebroken wordt onder de microscoop. Vergelijk het maar met het verschil tussen de linker- en rechterhand- schoen van hetzelfde paar. Aan rechtsdraaiend melkzuur wordt een betere vertering toegedicht, omdat deze soort ook in het lichaam voorkomt. Hoe het ook zij, de meeste mensen die Biogarde produk- ten kopen doen dat in de eer- ste plaats vanwege de net weer even andere smaak en struc- tuur. Yoghurt en Biogarde worden op dezelfde manier gemaakt, tot het moment van verpakken. Stand, de vaste/vlokkige variant, gaat meteen de beker in en rijpt dan verder. Roer rijpt in grote ketels en wordt glad geroerd. Als de massa glad en rijp is, volgt de verpakking pas. AH heeft drie Biogarde-pro dukten van het eigen merk: roer, stand en kwark. Biogar- de-kwark wordt gemaakt van magere melk. Net als bij de andere twee Biogarde-produk ten wordt de melk eerst ver- warmd. Dan gaan de rechts draaiende melkzuren erbij. En wat stremsel. Na ongeveer twintig uur is de kwark rijp en wordt de wrongel van de wei gescheiden. Alle eiwitten en andere voedingsstoffen zitten in de wrongel (kwark). Vet ontbreekt. Kwark is eigenlijk verse, ongezouten kaas, min der lang gerijpt alleen. Het assortiment zuivel desserts van eigen merk bestaat uit: acht soorten via, zeven yoghurts, drie drink- yoghurts, drie Biogarde- produkten. De zuivelprodukten van het AH merk vormen met z'n alien een grote hoeveelheid. En elke dag krijgen alle win- kels een nieuwe verse voor- raad. Vaak zelfs twee of drie keer per dag! Daar is een uit- gekiende organisatie voor nodig. En die heeft AH. Van leverancier tot koelmeubel blijft de temperatuur van de produkten altijd onder de zes graden Celcius. Die koelketen wordt streng bewaakt en mag nergens onderbroken worden. Onnodig te zeggen dat alle schakels van de keten onder scherpe controle staat; daartoe staat AH's eigen Kwaliteits Adviesdienst in nauw contact met de zorgvuldig geselecteer- de zuivelproducenten, die het zuivel van het AH merk pro- duceren. Een groot deel van die miljoe- rien pakken zuivel bestaat uit de hele en halve literpakken. Wist u dat dat typisch Neder- lands is? Let er maar eens op in het buitenland. U kunt er makkelijker acht eenpersoons- porties kopen die aan elkaar vastzitten dan een literpak. Typisch Nederlands dus en waarom zou dat veranderen? Toch is er een duidelijke ten- dens naar kleinere verpak- kingen merkbaar. Dat heeft enerzijds te maken met het toenemende aantal kleine huishoudens van tin of twee personen, maar ook met de onderlinge smaakverschillen binnen grotere gezinnen. Het oude 'eten wat de pot schaft' wat ook altijd voor toetjes gold, geldt allang niet meer zo sterk. De voorkeuren verande ren, en niet iedereen heeft altijd trek in hetzelfde. Bij AH kunt u kiezen uit een breed assortiment van heerlijke han- dige desserts voor ddn persoon van gerenommeerde zuivel- fabrikanten. AH heeft zelf nog geen eenpersoonsdesserts onder het eigen merk. We beginnen, zoals dat hoort, met lekkere kleine toetjes voor kin- deren. In een leuke verpak king. Welke dat precies zijn kunnen we op dit moment nog niet verklappen. chipolata maoerc m\ AllerHande 59

Allerhande | 1990 | | pagina 63