Waarom Kiemplantjes Gedragscode voor Financiele prikkel voor De vakantiegeur van ROZEMARIJN CALORIEEN BIJ AH? VAN DE LUZERNEKLAVER VERKOOP VAN ALCOHOL ENERGIEBEWUST GEDRAG biokjes fijnknippen. Bij de recepten van AlierHan- de vindt u de voedingswaarde alleen uitgedrukt in Calorieen en niet in kilojoules, hoewel deze tegenwoordig wel de officiele standaard zijn. AH heeft hier bewust voor gekozen, omdat gebleken is dat de meeste mensen niet zo gemakkelijk met Joules wer- ken maar de voorkeur geven Bereiden: ca. 25 minuten Prijsp.p.: ca. f 4,- Beuat per eenpersoonsportie: 32Q Calorieen vet g- eiwit 29 g- koolhydraten 38 g aan Calorie-waarden. Als u dat wilt kunt u het aan- tal joules gemakkebjk bereke- nen door het aantal Calorieen met 4,2 te vermenigvuldigen. Dat staat ook achterin elke AllerHande op de servicepagi- na vermeld. Tussen de verpakte gemengde slasoorten, waterkers en tauge kunt u bij AH ook bakjes met knapperige, lichtgroene slier- tjes vinden: alfalfa. Dit zijn de heel jonge kiemplantjes van de luzerneklaver. Alfalfa is bij- zonder rijk aan vitamines A, B-complex, C en E en bevat onder andere de mineralen calcium, selenium en ijzer. Bovendien hebben die licht groene sliertjes nog een hoog eiwitgehalte en heel weinig Calorieen. Alfalfa is knapperig en fris en heeft een nootachtige smaak. Eigenlijk is alfalfa overal lek- ker bij. Gebruik het eens op een boterham met kaas of ham, in salades, een handje in de soep of saus, in stoofge- rechten, als vulling voor ome- letten, noem maar op. Voeg alfalfa altijd op het laatst toe en laat het niet koken, anders verliezen de sliertjes hun knapperigheid. Alfalfa is het gehele jaar door verkrijgbaar. Onlangs is tussen overheid en bedrijfsleven, waaronder dus ook AH, een principe-akkoord bereikt over een gedragscode voor de verkoop van alcoholhoudende dran- ken. Uitgangspunt van deze reclamecode, die per 1 Sep tember is ingegaan, is een terughoudendheid en matiging in alle reclame-uitingen van alcoholhoudende dranken. Dit houdt onder andere in dat in alle reclame de suggestie van onverantwoord gebruik van alcohol, of gebruik door minderjarigen, moet worden vermeden; dat er geen ver- band gelegd mag worden tussen onderwerpen als sportivi- teit, gezondheid, succes en het gebruik van alcohol. Voor u als klant bij AH betekent het ook dat AH meer voorlichting zal gaan geven over het gebruik van alcohol houdende dranken. AH verkoopt overigens geen alcohol houdende dranken aan jongeren onder de 16 jaar. Door zuinig om te gaan met licht en verwarming, bespaar je energie. Ook de kinderen kunnen hierin hun aandeel leveren. Licht uitdoen, de ver warming op hun kamer een graadje lager zetten, deuren dichtdoen, alle kleine beetjes helpen. Het loont de moeite, wanneer u met de kinderen afspreekt dat ze mee mogen delen in het bedrag dat u eventueel terugkrijgt bij de jaarafrekening. Naam: Rozemarijn (Rosmarinus officinalis). Floats van herkomst: Rozemarijn groeit in het hele Middellandse Zee- gebied in het wild. Rozemarijn is in Neder- land heel tevreden met een zonnig en beschut hoekje in de tuin of met een ruime pot op het balkon. Plantdeel: We gebruiken de verse of gedroogde blaadjes, die op kleine dennenaaldjes lijken. Bijzonderheden: Roze marijn is het keuken- kruid bij uitstek in alle zuidelijke vakantielan- den. De naam betekent 'dauw van de zee': geur en smaak van rozema rijn zijn namelijk 's morgens vroeg het sterkst. Smaak/eigenschappen: Rozemarijn heeft een sterke, prikkelende geur en smaak die ook na drogen prima behouden blijft. Bovendien accen- tueert het kruid de smaak van het gerecht waarin het wordt gebruikt. De aparte smaak van rozemarijn combineert wel met tijm, maar overheerst snel het aroma van andere kruiden. Behalve in de keuken wordt rozemarijn in de geneeskunde gebruikt om de bloedcirculatie te bevorderen, in cosmeti- ca voor een vette huid en als grondstof voor parfums. Gebruiksmogelijkheden: Traditioneel wordt rozemarijn gebruikt bij lamsvlees, maar het smaakt ook heerlijk bij ander (stoofivlees en vis, in combinatie met kaas en in kruidenazijn. Gebruik rozemarijn ook eens in appelmoes of -taart. Laat de naaldjes altijd met het gerecht meestoven, anders blijven ze soms wat hard. AllerHande 5

Allerhande | 1990 | | pagina 5