9. Moet ik bij de keuze van een afwasmiddel reke- ning houden met de hardheid van het leidingwater? 10. Wat moet ik doen als een kind met bellen blazen een beetje sop van afwasmiddel inslikt? 8. Waardoor zitten er prijsverschillen tussen de verschillende afwasmiddelen? 6.Wat is het ver- schil tussen een allesreiniger en een afwasmiddel? 7 Wat doet een afwasmiddel op de huid? Albert Heijn ziet u geconcen- treerde en minder gecontreer- de afwasmiddelen. De gecon- centreerde middelen zijn in aanschaf duurder, maar in gebruik vaak voordeliger, omdat u er langer mee doet. Nee. De hardheid van het lei dingwater heeft geen enkele invloed op de werking van het afwasmiddel. Hetzelfde mid- del werkt in een gebied met hard water net zo krachtig als in een gebied met zacht water. Als het dat niet doet, heeft dat niet met de hardheid van het leidingwater te maken, maar met andere factoren. Bij voor- beeld dat het middel snel uit- gewerkt is, omdat het vaat- werk erg vies is. U moet het kind niet laten braken, maar een paar slokjes koffieroom laten drinken of een klein klontje boter laten eten. Dit gaat schuimvorming tegen. Tevens is het raadzaam om een arts te waarschuwen. altijd. Soms kan uw huid daarop gevoelig reageren. Net zo goed trouwens als op vries- weer en snelle temperatuur- wisselingen. Worden uw han- den droog van het afwassen, smeer ze dan in met een spe- ciale handcreme. Sommige mensen vinden het prettig tij- dens het afwassen handschoe- nen te dragen. De prijs van een afwasmiddel staat altijd in directe verhou- ding tot de kwaliteit. Bij omdat de produkten daar niet specifiek voor gemaakt wor den en dus ook niet onder- zocht is wat de eventuele gevolgen zijn. Maar dat neemt niet weg dat ruiten, tegels, vloeren, wastafels en auto's regelmatig schoon - en ook goed schoon - gemaakt wor den met een sopje met afwas middel. Overigens is gecon- centreerd afwasmiddel uitste- kend geschikt als anti-condens middel voor de binnenkant van de autoruiten en voor spiegels in de badkamer. En vette handen, bij voorbeeld van smeer, krijgt u met afwas middel heel makkelijk schoon. Een allesreiniger bevat meestal een waterontharder, een afwasmiddel niet. Een alles reiniger is agressiever voor de huid en dus niet geschikt voor de vaat. Uw handen zouden er onder lijden. En bovendien droogt glaswerk dat is afge- wassen met een allesreiniger niet streeploos op. Een afwasmiddel werkt vetop- lossend. Voor de vaat is dat prettig, voor uw handen niet AllerHande 53

Allerhande | 1990 | | pagina 57