Allerlei nieuws Brouwers Bier Bovengistend Meer-granen-koeken: koekjes van deze tijd LAMB Nederlanders ontdekken Brits lamsvlees Veldboeket aangevuld met een bos bloemen van AH De Vleeswaaier: een schat aan informatie MEER Gp® KOEKEN MEER GRMEA KOEKEN MEER Cm KOEHJ Bier is op het ogenblik heel populair. Albert Heijn biedt u een ruime keus uit verschillen- de biersoorten. Hebt u Brou wers Bier Bovengistend al eens geprobeerd? Deze biersoort is iets donkerder van kleur dan gewone pils en heeft een wat voliere smaak. Bovendien, hoewel je dit misschien niet zou verwachten, drinkt het bovengistend bier net zo mak- kelijk als gewoon pils. De vergisting van dit bier vindt plaats bij een tempera- tuur van ca. 20°C, waarbij het gist als een soort deken op het rijpende bier drijft. Rond de eeuwwisseling werd al het bier op deze 'bovengistende' manier gebrouwe De gewone biersoorten gisten bij een temperatuur van ca. 6°C, waarbij de biergist door het rijpende bier naar beneden zakt. Bovengistend bier is verkrijg- baar in veel soorten. Heel bekend zijn de zware trappis- ten- en abdijbieren. Lichtere biersoorten zijn Speciale Palm, De Koninck of Grolsch Amber en Brouwers Bier Bovengistend. En net als bij gewone pils, bevat Brouwers Bier Bovengistend geen gist in de fles. Een kratje met 12 flesjes kost 8,25 (per los flesje 0,69) exclusief statiegeld. Artisan Meer-granen-koeken zijn echt koekjes van deze tijd. Ze worden gemaakt van een volkoren-granenmix, b'estaan- de uit tarwe, gerst-, haver-, en rogge-volkorenmeel en/of vlokken. Verder zitten er zon- nebloempitten, soja en lijn- zaad in de koeken. Dit maakt dat de koeken extra voedings- vezel bevatten en licht verteer- baar zijn. Door gebruik van plantaardig vet bevatten de koeken een verhoogd gehalte aan linol- zuur (40-50 meervoudig onverzadigde vetzuren). De koeken bevatten geen kunst- matige kleur-, geur- of smaak- stoffen. En bovenal zijn de koeken nog lekker ook! Artisan Meer-granen-koeken zijn verkrijgbaar in vier sma- ken: naturel, met kokos, met chocolade en met sesam. De koeken zitten per 12 stuks in een (PVC-vrije) hersluitbare verpakking en kosten 1,99 per doosje. d> BRITISH Van huis uit zijn wij geen echte lamsvlees-eters, maar tij- dens vakanties zijn ons heerlij- ke lamsvleesschotels voorgezet en zo zijn we de lekkere, pitti- ge smaak van lamsvlees gaan waarderen. In al meer dan honderd Albert Heijn filialen met een bedienings-slagerij kunt u Brits lamsvlees kopen. Dat is lamsvlees op z'n lekkerst, met een heel delicate smaak. Brits lamsvlees heeft een puur- natuur karakter. Het komt uit heuvelachtige streken in Groot-Brittannie met veel mals grasland en een weelde aan wilde kruiden. Brits lamsvlees is aldjd mager vlees en licht verteerbaar. U kunt uw keuze maken uit de volgende soorten: lamsbout, lamsboutplakken, lamsblokjes (voor aan de spies), lamskar- bonade, lamskotelet, lamsme- daillon en lams-shoarmavlees. De slager vertelt u graag welke bereidingswijze het best past bij het lamsvlees van uw keuze. Lamsvlees moet wel echt warm worden opgediend. Bij voorkeur op een voorver- warmde schaal. Dan behoudt het vlees zijn sappigheid en malsheid. ER GRAMA KOEKEN MEER "ft AH verkoopt geen paardevlees. Juist in deze tijd bloeien er de tuin allerlei leuke bloemen die het uitstekend doen in een mooi boeket. Wat dacht u van phlox, zeepkruid, asters, chry- santen en margrieten? Jammer genoeg vaak niet voldoende voor een vol boeket. Dat kunt u heel simpel oplossen door een bos bloemen te kopen (bij voorbeeld carthamus, veroni ca's, septemberkruid, campa nula's) en hiermee uw bloe men uit de tuin aanvullen. Zo kunt u een boeket ook mak- kelijker in een bepaalde tint houden, of er juist een leuk bont veldboeket van maken. Andersom kunt u natuurlijk een gekochte bos bloemen extra fleurig maken met een paar mooie bloemen uit de tuin. (D en kalfsvlees als lams- en paar devlees* komen erin aan bod. De Vleeswaaier is geen kook- boek met recepten, maar een handige leidraad waarin heel overzichtelijk per vleessoort wordt aangegeven wat u er mee kunt doen, bereidingstij- den, hoe.veel u per persoon nodig hebt, bijzonderheden, combinatie-ideeen en de voe- dingswaarde. Het geheel wordt geillustreerd met duide- lijke foto's van elke vleessoort. Daarnaast wordt er nog een schat aan informatie gegeven over de verschillende berei- dingswijzen, het bewaren van vlees, ontdooien en dergelijke. De Vleeswaaier is echt iets om in de keuken te hebben lig- gen, zodat u hem elke keer kunt raadplegen als u vlees gaat kopen of bereiden. Prijs f 4,25 per stuk, zolang de voorraad strekt. In de filialen van Albert Heijn met een 2, 3, 4 of 5 op de deur vindt u bij het vlees in de koeling of bij de bedienings- slagerij de Vleeswaaier van het Voorlichtingsbureau Vlees. Deze stevig uitgevoerde waaier staat boordevol informatie over eigenlijk alle soorten vlees. Zowel varkensvlees, rundvlees AllerHande 51

Allerhande | 1990 | | pagina 55