4lntussen in een braad- pan de boter verhit- ten tot bet schuim weg- trekt. Gehaktballetjes in de pan leggen en in ca. 5 minuten rondom bruin bakken. Gehaktballetjes steeds met een spatel voorzichtig keren. Als de gehaktballetjes mooi bruin zijn het tomatensap, dl water en de bouillonpoe- der toevoegen. Met dek- sel schuin op de pan de gehaktballetjes in ca. 10 minuten zachtjes gaar sudcteren. Gehaktballetjes at en toe keren. Aardap- pels en snijbonen afgie- ten. Aardappels, snijbo nen, gehaktballetjes en de jus op tafel zetten. IVoorbereiden: Van de snijbonen de uiteind- jes afsnijden. Snijbonen in stukjes van ca. 2 cm snij- den. Aardappels schillen en wassen, grote aardap pels halveren. Tot gebruik aardappels in een kom onder koud water bewa- ren. 2Gehakt in een kom doen. Toevoegen: ei, paneer- meel en gehaktkruiden. Goed mengen. Gehakt in 8 gelijke porties verdelen. Kaas in vier blokjes snijden. In 4 porties gehakt een blokje kaas drukken. Van het gehakt een balletje om de kaas vormen, zodat er van de kaas niets meer te zien is. In de andere porties gehakt een kerstomaatje drukken. Ook hiervan gehaktballetjes vormen, die niets meer van de tomaatjes laten zien. 3Bereiden: Twee pannen vul- len met een bodem water van ca. 3 cm. Aan elke pan 1 voile theelepel zout toevoegen. In de ene pan de aardappels doen en in de andere pan de snijbonen. Water in beide pannen aan de kook brengen. Aard appels en snijbonen beide in ca. 20 minuten gaarkoken. AllerHande 13

Allerhande | 1990 | | pagina 13