Allerlei nieuws Ml- Koalakoekjes: berelekker Volkoren tarwemeel Nieuwe snij bloem en potplant: eustoma Vruchtennektar zonder suiker, dus Calorie-armer van molensteen kwaliteit AH-Thee in nieuwe pakjes volkoren Wr tarwemeel molensteen-kwaliteit. De voile tarwekorrels worden ambachtelijk gemalen op echte molenstenen. Door- dat het maalproces langza- mer gaat dan bij gewone bloem, blijven de kiemen en zemelen beter behou- den en alle waardevolle vezelrijke voedingsstoffen optimaal bewaard. Dit nieuwe volkoren tarwe meel is een volkomen natuurlijk graanprodukt. Volkoren tarwemeel kunt u gebruiken in plaats van gewone witte bloem, maar neemt iets meer vocht op. Het duurt dan ook iets lan- ger voordat het deeg ste- vig wordt. Een pak volko ren tarwemeel van 1 kilo kost 1,99. Leuk en smakelijk zijn de nieuwe Koala-berenkoekjes van Scholler. Aan de bui- tenkant zit een knapperig laagje biscuit en de vulling bestaat uit romige choco- lade-creme met hazelnoot. In de aparte zeskantige verpakking treft u maar liefst twaalf verschillende figuurtjes aan. Koala met Kent u de eustoma? Sinds enkele jaren is hij in Euro- pa te koop als snijbloem en als potplant. Hij bloeit met forse kelkvormige bloemen, die roze, wit of blauw kunnen zijn. De verzorging is eenvou- dig. Als u de Stengels van de snijbloem schuin afsnijdt en snijbloemen- voedsel gebruikt, zijn de bloemen ruim een week houdbaar. De eustoma als potplant bloeit het best op een lich- te plaats. Als u de potkluit goed vochtig houdt en hem elke week een beetje plantenvoeding geeft, heeft u minstens twee maanden plezier van deze plant. Verkrijgbaar in alle AH-winkels met een bloe men- en plantenafdeling. Nieuwkomer in het AH- assortiment bakprodukten is Volkoren tarwemeel van sang. Lapsang is een tradi- tierijke thee, die wordt gedroogd in de rook van speciale houtsoorten. In the Finest Darjeeling wordt een nog fijnere en groene- re Darjeeling thee ver- werkt. Darjeeling thee wordt geplukt op de hoge theeplantages in de Hima- layaprovincie Darjeeling. trompet, koala met trom mel, moeder en kind enzo- voort. Leuk en lekker voor jong en oud! Prijs per pak van 75 gram: f 1,89. Natrena (bekend van zoet- jes en suikervrije artikelen) brengt vier nieuwe vruch- tennektars. Deze zijn gezoet met kunstmatige zoetstof en bevatten daar- door 50% minder Calo rieen dan de vergelijkbare nektars. De volgende smaken kunt u bij AH vinden: sinaasap- pel (20 Calorieen per 100 ml), grapefruit (15 Calo rieen per 100 ml), multi- vrucht (25 Calorieen per 100 ml) en abrikoos- sinaasappel (25 Calorieen per 100 ml). Prijs per pak van 1 liter f 2,39. De vijf soorten losse thee van het AH-merk zitten sinds kort in een ver- nieuwd pakje. Dit pakje is makkelijker hersluitbaar waardoor het aroma beter behouden blijft. De inhoud is 100 gram. De soorten Engelse melange, Ceylon- melange en Earl Grey sma ken als van ouds. De Chi nese melange en Darjee ling melange zijn in kwali teit verbeterd. De Chinese melange heet nu Chinese thee met lap- AllerHande 61

Allerhande | 1990 | | pagina 61