NlEUW: ROMA-TOMATEN UIT ITALIE A1 zijn tomaten tegen- woordig het hele jaar te koop, de zomertijd blijft tomatendjd. Dan zijn er volop Hollandse tomaten. De tijd dus om eens iets speciaals met tomaten te doen, want met een grote aanvoer zijn de prijzen meestal op hun laagst. En met tomaat kunt u alle kanten op. De gewone tomaten zijn mooi rond van vorm. U kunt ze voor allerlei doeleinden gebruiken: op brood, in salades, ker pittig van smaak. Ook deze tomaatjes kunt u vullen, bij voor- beeld als borrelhapje. Ze staan heel fleurig als gar nering op salades en andere gerechten. Ker- stomaatjes zitten per 250 g in een pvc-vrij kunststof doosje. Dit jaar vindt u bij AH voor het eerst ook Roma-tomaten. Dit zijn langwerpige, peervormi- ge tomaten uit Italie (dezelfde als tomaten uit blik) met een heel aro- matische smaak. Koop maar ook in sauzen, soep of stoofschotels. De vleestomaat is niet alleen groter, maar ook steviger. Dit maakt ze met name geschikt om te vullen. Snijd het kapje van de bolle kant en hoi de tomaten uit met een lepel. Het vruchtvlees dat u uit de tomaat haalt, kunt u heel goed gebruiken voor soep of saus. Vleestomaten zijn iets zoet van smaak. De kleine kerstomaatjes (ook wel cherry- of cocktailtomaatjes genoemd) zijn juist lek- voor direct gebruik mooie diep-rode toma ten. Moeten ze nog een tijdje liggen, neem dan tomaten die nog iets lichter van kleur (tegen oranje aan) zijn. Bewaar tomaten liever niet in de koelkast, maar op een koele plaats van ca. 13°C. Voorbereiden: Tomaten inkrui- sen, onderdompelen in kokend water en ontvellen. Tomaten in partjes snijden. Artisjokharten afgieten en in vieren snijden. Boven een kommetje het teentje knof- look uitpersen. Azijn, mos- terd, zout, peper en basilicum erdpor roeren. Olie erdoor kloppen tot een gebonden sausje ontstaat. Bereiden: Tomaatpartjes over vier bordjes verdelen. Royaal zwarte peper erboven malen. Sausje nogmaals doorkloppen en over tomaat sprenkelen. Stukjes artisjokhart erop leg- gen. Korst van geitekaas snijden. Kaas verkruimelen en over tomatensalade verdelen. Ser- veren met een stukje stok- brood. Voorbereiden: ca. 10 minuten Bereiden: ca. 5 minuten Prijsp.p.: f 2,50 Bevat per eenpersoonsportie: 240 Calorieen vet 20 g- eiwit 6g- koolhydraten 10 g Roma-tomaten AllerHande 19

Allerhande | 1990 | | pagina 19