KoningKeizer..... Admiraal Popla kennen ze allemaal IMMAC ontharingscreme. r Tmmac f- imrnac sliooovel Kan Canderel ook in bakprodukten? Wat is de oorzaak van die steekvlam in mijn pan Waar komt de glimmende kant van aluminium folie? Hoe voorkom ik vlokken in de olie? Aktieprijs van f^9(Tvoor f 5,95 IMMAC voor model mooie benen. de taartbodem verder gaar wor- den. Om de vruchtenvulling gelei-ach- tig te laten worden, kunt u de vruchten kokeri tot ze enigszins zacht zijn en vervolgens het vocht binden met wat aardappek meel. Ook kunt u het fruit met suiker tot een gelei koken. Tot slot het fruit en de taartbodem afzonderlijk laten afkoelen en de vulling over de taartbodem ver- delen. Omdat de zoetstof Canderel minder Calorieen bevat, zou ik deze zoetstofgraag in plaats van suiker gebruiken voorhet bakken van een cake oftaart. Kan dat MEVR. V.D. P. TEA. Canderel bevat de Calorie-arme zoetstof aspartaam en is in ver- schillende vormen verkrijgbaar. 1 zakje Canderel 1 gram) komt overeen met 10 gram sui ker en bevat 4 Calorieen. Canderel is niet geschikt om te gebruiken bij sterke verhitting, zoals bij koken, bakken of gebruik in de oven. Dit komt omdat bij temperaturen boven de 180°C de zoetkracht van aspartaam minder wordt. Als u toch Canderel voor warme gerechten wilt gebruiken, kunt u de zoetstof het beste op het laatste moment toevoegen, de zoetkracht blijft dan volledig behouden. Houd u er echter rekening mee, dat dit eigenlijk alleen goed zal gaan bij gerech ten waarin u de zoetstof achter- af nog volledig kunt oplossen, bij voorbeeld bij zelfgemaakte appelmoes. Gisteren was ik een biefituk aan het bakken. Toen ik echter bij het hete vet een beker water gooideontstond er een grote steekvlam. Eerlijk gezegd ver- baasde het mij dat de boter zo 'n hoge temperatuur kan hebben, dat dit kan gebeuren. MEVR. B.G. TEM. Bak- en braadprodukten bevat- ten veel minder water dan gewo- ne margarine. Bij verhitting kan er dus ook minder water ver- dampen, met als gevolg dat de boter veel sneller heet wordt en zelfs kan aanbranden. Wij raden u daarom aan het vet langzaam te verhitten. Als in heet vet koud water wordt gegooid, leidt dat inderdaad tot een reactie die een steekvlam tot gevolg kan hebben. Wij advi- seren u dan ook zo nodig alleen warm water aan het vet toe te voegen en dit slechts met kleine scheutjes tegelijk te doen. Graag zou ik van u willen weten of het iets uitmaakt ofik aluminiumfolie met de glim mende kant naar buiten of naar binnen gebruiken moet. MEVR. T.TEL Bij geleidingswarmte maakt het niets uit of je de doffe of glim mende kant van aluminiumfolie naar buiten houdt. Van gelei dingswarmte is sprake bij een koelkast, gasoven, hete-lucht- oven en een elektrische oven. Alleen bij grilleren kunt u beter de doffe kant van het alumini umfolie naar buiten houden. Dit komt omdat bij een grill sprake is van stralingswarmte. De glim mende kant van het folie zou hierbij te veel warmte (-stralen) weerkaatsen, waardoor het pro- dukt zelf minder goed warm kan worden. Ik heb al enkele maanden in de koelkast een fles olie staan en zag nu aan de binnenkant van defies vreemde 'vlokkenHet lijken een soort vetbollen. Is deze olie nu bedorven? MEVR. L.C. TEH. Het is niet nodig olie in de koel kast te bewaren; een koele plaats buiten de koelkast is vol- doende. Dit geldtvoor veel soor- ten olie, zoals zonnebloemolie of soja-olie. Onder lage tempera turen, zoals in de koelkast, kun- nen inderdaad 'vlokken' ont- staan. Overigens hebben deze vlokken niets met bederf te maken. Wanneer u de olie weer op kamertemperatuur laat komen, zullen de vlokken ver- dwijnen en kunt u de olie gewoon weer gebruiken. Omdat olie onder invloed van licht ranzig kan worden, kunt u deze het beste op een donkere plek bewaren. De olie is dan enkele maanden houdbaar. I" ONTHABNGSCKME VOOR UW HLHD EN AANGENAAM GEPARRJMEESD sr toiletpapier toilejpapier toiletpapier l - 0fc onthahngso*m£ AllerHande 85

Allerhande | 1990 | | pagina 85