Allerlei nieuws InMmsw /-non* Dierenhologrammen bijbestellen Haal nu een oleander in huis of in de tuin nieuwe soorten snoep met natuurlijke smaak- en kleurstoffen Nieuw bij AH: Parijse worteltjes Exclusief bij AH: Mona Creme Fraiche in een grotere verpakking T.mnuteiWVuIfOW' Ti Winterpeen, waspeen en worteltjes in bossen, dat zijn de wortelsoorten die u bij AH kunt kopen en die allemaal hun eigen smaak en bereidingsmogelijkhe- den hebben. Daar is nu een vierde soort bijgeko- men: Parijse worteltjes. Dit zijn kleine, bijna ronde wor teltjes met een heerlijk zoete, voile smaak. Net gaar gekookt vormen ze een prima begeleider van allerlei vis- en vleesgerech- ten, maar rauw komt de lekkere smaak ook goed tot z'n recht. Door de aparte vorm zijn ze ook nog eens heel decoratief. De Parijse worteltjes vindt u in de koelvitrine, verpakt in zakjes van 300 gram. Is er bij u ook druk gespaard voor de dieren hologrammen, die u gratis kreeg bij de pakken AH Cornflakes nature! en Cornflakes vezelrijk? Er zijn maar liefst negen van die driedimensionale plaatjes met een afbeel- ding van een dier. De actie met de pakken AH Cornflakes is welis- waar afgelopen, maar gelukkig kunt u tot en met 31 augustus 1990 nog ont- brekende hologrammen bijbestellen. Dat gaat zo: schrijf uw naam en adres op een brief kaart, en ver- meld duidelijk welk(e) holo- gram(men) u nog mist. De afgebeelde dieren zijn: neushoorn, pauw, uil, kameel, giraffe, tijger, reu- zenpanda, olifant en leeuw. (U kunt van elke diersoort maximaal drie hologrammen bestellen.) Stuur de bestelling naar: AH Cornflakes-actie Postbus 283 1200 AG Hilversum Plak voor de administratie- en verzendkosten f 1,- en per hologram 0,25 extra aan postzegels bij. U ont- vangt uw bestelling dan binnen drie weken. Het snoep-assortiment van AH is sinds kort uitgebreid met vier nieuwe soorten snoepgoed van Redband: Froeties, Muesli Toffl's Yogo Toffi's en Tractaartjes Froeties zijn frisse fruit- snoepjes met een zachte kern. In Muesli Toffi's zit- ten stukjes noten, granen en fruit en Yogo Toffi's zijn yoghurttoffees met een lekkere vruchtensmaak. Tractaartjes zijn zachte winegum-snoepjes met een schuimlaagje. De snoepjes bevatten geen kunstmatige kleur- en smaakstoffen, maar zijn bereid met natuurlijke (vruchten)extracten. De nieuwe snoepjes zijn vrolijk verpakt in zakjes van 150 of 175 gram. De prijs van Froeties en de Toffi's is f 2,19 per zakje, die van Tractaartjes f 1,99. U kent'm misschien van vakanties in zuidelijke stre- ken: de oleander, een prachtige plant met smalle bladen en roze bloemen. Maar thuis in Nederland kunt u ook van deze plant genieten, want oleanders zijn nu bij alle AH-winkels met een bloemen- en plan- tenafdeling te koop. Als u de volgende punten in de gaten houdt, hebt u lang plezier van uw olean der: - Zet de plant op een lichte plaats, maar liever niet in de telle zon, en geef de plant iedere dag veel water. U moet er wel voor zorgen dat de plant niet in een laag water komt te staan. - Na de bloei kunt u de ole ander het best terugsnoei- en. Als u hem het volgend jaar weer in de huiskamer wilt hebben, moet u de plant verpotten naar een grotere pot met potscher- ven op de bodem, en gevuld met een mengsel van potaarde en turfmolm. - U kunt de oleander ook een vaste plaats in de tuin geven. Haal in dat geval de pot eraf. - Zodra de groei weer is begonnen, de plant regel- matig water en plantenvoe- ding geven. - Als u in mei (wanneer er geen nachtvorst meer is) de plant met pot buiten hebt gezet, kunt u deze in September weer binnenha- len en op een koele plaats laten overwinteren. Geef gedurende de winter af en toe een scheutje water. In januari of februari kunt u de plant weer wat warmer zetten. Tot nu tot was creme fraiche alleen te koop in bekertjes van 125 ml. Exclusief bij AH is Mona Creme Fraiche nu ook in een grotere verpakking van 200 ml verkrijgbaar. Heel handig om altijd in voorraad te hebben, want met creme fraiche maakt u in een wip een gerecht romiger: voeg bij voor- beeld een paar schepjes toe aan soep, saus of een stoofschotel. AllerHande 71

Allerhande | 1990 | | pagina 71