Omgaan met DE MAGNETRON Potpourri uit de magnetron Brooddeegfiguurtjes UIT DE MAGNETRON Vindt u ze ook met enig, die mandjes of schaaltjes vol met kleurige en geurige gedroogde bloemblaadjes? Zo'n potpour ri maakt u heel snel zelf in de magnetron. Bij voorbeeld van bijna uitgebloeide bloemen uit de tuin of van een mooie bos rozen, die zijn beste tijd gehad heeft. Vooral rozen zijn hier geschikt voor, omdat die zo heerlijk geuren. Leg op een bord (of roostertje van kunst- stof) een stuk keukenpapier en verdeel hierover een laagje los- gemaakte bloemblaadjes. Dek dit af met keukenpapier en laat de bloemblaadjes in de magnetron op 300 of 350 Watt in drie tot vijf minuten (afhankelijk van de hoeveel- heid) drogen. Laat de blaadjes uit de magnetron nog even nadrogen. schaal uit de magnetron nog even staan en laat de blaadjes nadrogen in her zand. Dikke bladeren moeten langer na drogen dan dunne blaadjes. Die zijn vrijwel meteen goed. Brooddeeg drogen in de oven netron echter niet bruin. Dit duurt meestal wel een tot twee kunt u oplossen door de uur. In de magnetron gaat het figuurtjes naderhand te verven veel sneller. of een beetje plakkaatverf of Reken voor een bord met klei- vingerverf in het water, dat u ne figuurtjes (ca. 100 g) op door het deeg mengt, op te ca. 7 minuten, voor 1 groot lossen. figuur van 100 g op ca. 9 mi- Brooddeeg maakt u door gelij- nuten bij 300 of 350 Watt. ke hoeveelheden bloem, zout Een voordeel van de magne- en net iets minder water door tron is dat versieringen van elkaar te mengen. Bij voor- kraaltjes, schelpjes.Jiouten beeld: 50 g bloem, 50 g zout cocktailprikkers gewoon mee en ca. 2eetlepel water, gedroogd kunnen worden. Brooddeeg wordt in de mag- AllerHande 69

Allerhande | 1990 | | pagina 69