ANDIJVIE-RIJSTROLLETJES (borrelhapje, ca. 30 stuks) 50 g pistachenootjes, 1 ui, 4 eetlepels (olijflolie, 125 g rijst a la minute (Oryza), 2 takjes peterselie, 1 theelepel oregano, V2 eetlepel dille (Iglo, diepvries), 1 theelepel bouillonpoeder, suiker, zout, peper, 2 struiken andijvie, 1 citroen Voorbereiden: In een grote pan ruim water aan de kook bren- gen. Pistachenootjes pellen en grof hakken. Ui pellen en heel fijn snipperen. In een andere pan 2 eetlepels olie verhitten. Ui en pistachenootjes daarin ca. 3 minuten zachtjes bak- ken. Rijst erdoor roeren en ca. 2 minuten meebakken. Peter selie erboven fijnknippen. Toevoegen: 2 dl water, ore gano, dille, bouillonpoeder, snufje suiker, zout en peper. Aan de kook brengen en ca. 1 minuut laten koken. Pan van vuur halen en met het deksel op de pan ca. 5 minu ten laten staan. Intussen strui ken andijvie in hun geheel wassen in ruim water en uit- schudden. Hele struiken andijvie in het kokende water ca. 1 minuut zachtjes koken. Struiken andijvie in vergiet met koud water afspoelen. Ca. 10 andijviebladeren los- maken en naast elkaar op werkvlak uitspreiden. Onder- ste harde nerf uit andijviebla deren snijden. In het midden van elk blad ca. 2 theelepels rijstmengsel scheppen. Zijkan- ten van andijviebladeren er- over vouwen en andijvieblade ren stevig oprollen. Rolletjes in pan leggen en bestrooien met zout en peper. Rest van andijviebladeren losmaken, vullen met rijst en oprollen tot het rijstmengsel op is. (In totaal ca. 30 andijvierolle- tjes) Citroen uitpersen en sap over rolletjes schenken. (Andijvierolletjes afdekken met (vuurvast) bord of plank- je, zodat rolletjes mooi in vorm blijven en vulling er niet uit kan lopen.) Zoveel water toevoegen dat rolletjes net onderstaan. Met het deksel op de pan de andijvierolletjes ca. 30 minuten zachtjes koken. Andijvierolletjes daarna in de pan laten afkoelen. Bereiden: Andijvierolletjes met een schuimspaan uit het vocht scheppen en op schaal leggen. Voorbereiden: ca. 1 uur (en 2 uur afkoelen) Bereiden: ca. 5 minuten Prijs per stuk: ca. f 0,15 Bevat per stuk: 35 Calorie 'en vet2g- eiwit 1 g- koolhydraten 4 g AllerHande 53

Allerhande | 1990 | | pagina 53