Allerlei nieuws wt AH-kleurwedstrij d voor kinderen Actie bij AH: gratis sportblad bij Croky Chips Nieuw: biologische tarwebloem Meer keus in 'zoet' broodbeleg Doe eens iets anders met eierkoek Albert Heijn organiseet deze zomer een kleur-zes- kamp, die duurt van don- derdag 12 juli tot en met zaterdag 18 augustus 1990. Zes weken lang ligt er elke week een andere kleurplaat in de winkel. Alles mag: je kunt een keer meedoen of elke week. Je kunt de kleurpla- ten elke week inleveren of allemaal tegelijk. Pas na af loop van de zeskamp, wordt bekeken wie er een prijs heeft gewonnen. Per AH-winkel worden er drie prijzen per leeftijdsgroep uitgereikt. Je kunt mee doen in de volgende leef- tijdsgroepen: van 4 t/m 6 jaar; van 7 t/m 9 jaar en van 10 t/m 12 jaar. Voor elke kleurplaat die je inle- vert, krijg je een kleurige ansichtkaart. Vergeet niet je kleurplaten voor 22 augustus in te leveren, voorzien van naam, leeftijd en adres. Sportlief hebbers opgelet: in samenwerking met Croky Chips is bij AH een speciale actie van start gegaan. In ruil voor drie streepjescodes op de Croky Chips verpakking, ontvangt u gratis het sportblad 'Special Sports'; een nieuw en zeer informa- tief sportmagazine, vol interviews, foto's en ach- tergrondinformatie. De actie geldt voor de zak- ken chips in vier smaken: naturel, paprika, bologne- se en smokey bacon. Knip uit drie 200 grams zakken Croky Chips de streepjes codes en plak die op een brief kaart. Stuur uw brief- kaart voor 31 augustus 1990 naar: Croky Chips BV Postbus 546 4600 AM Bergen op Zoom en vermeld op de brief- kaart 'AH-Actie'. Dan krijgt u het blad zo snel mogelijk thuisgestuurd. Prijs per zak a 200 g van 1,59 voor 1,49. De belangstelling voor biologisch geteelde produkten neemt toe. Sinds kort is er nu ook biologische tarwe bloem van Koopmans. Deze bloem wordt gemaakt van biolo gisch geteelde tarwe. Bij de teelt is geen gebruik gemaakt van chemische bestrij- dingsmiddelen en kunstmest. De bloem is ongebleekt en dus iets grauwer van kleur dan u misschien gewend bent. Biologi sche bloem kunt u voor alles gebruiken, waar u anders gewone bloem voor nam: voor het bakken van brood, taart en pannekoeken en het maken van sauzen. De biologische bloem wordt gemaakt onder toezicht van de Stichting Ekomerk Controle (SEC) en Stichting Keur Alterna- tief voortgebrachte Landbouwprodukten (SKAL). Pak 500 g, 1,79. Eierkoeken kent u natuur- lijk wel: luchtige goudbrui- ne koeken, die hun naam danken aan het feit dat ze voor ongeveer eenderde deel uit luchtig geklopte eieren bestaan. Bij AH vindt u Vast Banket Eierkoeken, verpakt per 10 stuks a 30 gram. Zo uit het vuistje zijn ze heerlijk bij de broodmaaltijd of als tussendoortje. Maar daar- naast lenen ze zich ook voor allerlei variaties. Laat kinderen eens eierkoeken versieren met bij voor- beeld hagelslag, jam, gekleurde muisjes of smar- ties. Dan worden het echte gebakjes. Of garneer ze met slagroom en vruchten en serveer ze bij de koffie of thee. Als bodem voor een zelfgemaakte kwark- taart doen eierkoeken (in stukjes gebroken) het ook goed. Of met ijs en choco- ladesaus als dessert. Kort- om, met wat fantasie kunt u eierkoeken omtoveren tot verrassende zoete gerechten. Prijs per pak: f 1,89. Niet alleen bij kinderen, maar ook bij volwassenen gaat een met zoet of pin- dakaas belegde boterham er graag in. Om aan deze vraag te vol- doen, introduceert AH maar liefst acht nieuwe soorten broodbeleg van het AH-merk voor nog meer variatie. Nieuw zijn de Pure choco- ladehagel met stukjes hazelnoot en de Butter scotch chocoladehagel (f 2,39 per pak van 250 gram), en Choco- cocospasta en Amandel- pasta (f 2,79 per pot van 350 gram), Pindakaas pikant met o.a. gemalen chillies en Pindakaas sesam met geroosterde sesamzaadjes. Voor een pot van 350 gram betaalt u f 2,39. En alsof het niet op kan, heeft AH ook twee nieuwe, bijzondere soorten honing. Boekweithoning is een heel donkere, bijna zwarte honing met een uit- gesproken smaak en honingaroma. Echt iets aparts voor honing-liefheb-- bers. Yucatanhoning is juist het tegenovergestel- de: licht goudbruin met een friszachte, niet zo uit- gesproken honingsmaak. Beide honingsoorten kos- ten f 3,29 per pot van 250 gram. Naast al dat nieuws zijn de bestaande soorten AH zoet broodbeleg gewoon in het schap gebleven, alleen zijn de meeste in een nieuw jasje gestoken. Maar vanzelfsprekend is er aan de kwaliteit niets ver- anderd. AllerHande 49

Allerhande | 1990 | | pagina 49