Steeds grotere reus in MAALTIJDEN Grote keus Voor al die momenten dat er voor lang koken even geen tijd is, vindt u bij AH een royaal aanbod van kant-en-klaar maaltijden en maaltijd-onderdelen. In blik of pot Uit de diepvries Gedroogde maaltijdonderdelen Vers van de AH Huistraiteur KANf-EN-KLAAR Er zijn altijd wel momenten dat er voor koken weinig tijd is. Op een drukke of juist lek- ker iuie dag. Een uitkomst is dan een kant-en-klaar maal- tijd die alleen nog maar opge- warmd hoeft te worden. Denkt u maar aan het uitge- breide blik-assortiment, de droogprodukten, het diep- vriesvak met o.a. de complete maaltijden. En de laatste nieuwkomer hebt u natuurlijk ook al geproefd: de verse, gekoelde maaltijden van de AH Huistraiteur. Allemaal zijn het bereide maaltijden waar u nog maar weinig werk aan hebt. Handig om in voor- raad te hebben. In vroegere tijden waren men- sen veel afhankeiijker van de oogstperioden dan nu. In de zomer was er van alles ruim voldoende en in de winter weinig. Vandaar dat men op allerlei manieren probeerde produkten langer houdbaar te maken, zodat er ook in de winter voldoende te eten zou zijn. Groenten en vruchten werden geweckt. Vis en vlees gezouten en ingelegd. En later kwam daar het invriezen bij. Deze oude conserveringsme- thoden zijn nog steeds de basis voor de eigentijdse snel-klaar maaltijden. Blikken en potten waren de eerste voorbeelden van 'gemaksvoeding'. In blikken en potten zijn er soepen, groenten, vleesprodukten, maar ook complete eenpans- maaltijden. Zo staat er heel snel iets smakelijks op tafel. Het grote voordeel van deze produkten is dat u altijd een voorraad in huis kunt hebben. En om een wijd verbreid mis- verstand uit de weg te ruimen: blikgroenten bevatten niet minder vitamine C dan verse groente. Naast het langer houdbaar maken door verhitten is de tegenpool steeds meer in de belangstelling gekomen: het invriezen, waarbij smaak en structuur beter behouden blij- ven. Bovendien zijn bij voor- beeld groenten uit de diep vries op meer manieren klaar te maken dan groenten uit blik of pot. Die laatste zijn immers al gekookt, dus die hoeft u alleen nog te verwar- men. Diepvries-groenten kunt u kort of lang koken, of bij voorbeeld (roer)bakken. Een andere overweging voor invriezen is vaak dat bepaalde produkten zich gewoon niet lenen om in blik of in glas te conserveren. De voordelen van diepvries- produkten zijn eigenlijk wel duidelijk. Je kunt ze thuis in de diepvries in voorraad hou- den. En ze zijn snel en makke- lijk te bereiden. Bovendien worden veel produkten nu in handige deelblokjes verkocht. U hoeft dan niet in &n keer bij voorbeeld een pak spinazie van 400 gram te gebruiken, maar u neemt er gewoon de gewenste portie af. Het assor- timent uit de diepvries is ongelooflijk gevarieerd. Der- tig jaar geleden waren er bij AH welgeteld vijf diepvries- produkten. Twee vissoorten en drie verschillende groenten. Nu zijn er dat zo'n 400 geworden. Het drogen van produkten is ook al een hele oude manier van conserveren. En nog steeds bruikbaar. Bij AH zijn er verschillende gedroogde maaltijd-onderdelen, waarmee u snel een lekkere maaltijd maakt. Zoals gedroogde groenten, gevriesdroogde stamppotten en saus-mixen met groenten (voor bijv. macaroni en spaghetti). Meestal moet u nog wel bij voorbeeld vlees of een deeg- waar toevoegen. Sinds een jaar ongeveer kunt u bij AH maaltijden van de Huistraiteur kopen. Deze zijn vers bereid en u vindt ze in het zelfbedienings-koelvak. Na bereiding worden de gerechten meteen in handza- me porties verpakt in PVC- vrije schaaltjes met folie en dan wordt alles volgens een nieuwe methode gepasteuri- seerd. Een belangrijk kwali- teitsaspect is, dat er geen toe- voegingen worden gebruikt. Ze zitten niet in de ingredien- ten en worden tijdens de bereiding niet toegevoegd. Dus: geen conserveermiddelen en geen kleur- en smaakstof- fen. De maaltijden worden Het assortment vers bereide maaltijden en maaltijd-onderdelen van de Huistraiteur is heel uitgebreid. Op dit moment zijn er zo'n 30 ver schillende gerechten waar u uit kunt kiezen. Maar daar komen steeds nog nieuwe bij. De Huistraiteur houdt natuurlijk ook rekening met de seizoenen. Afgelopen winter was de keuze in stamppotten bij voorbeeld royaal. Boeren- kool, hutspot, zuurkool, alle klassiekers uit de Hollandse keuken waren voorhanden. Nu, in de zomer, zijn een deel van die stamppotten ver- vangen door zomers getinte maaltijden. U kunt ook genieten van allerlei buitenlandse gerech ten. Zo is er een uitgebreide Italiaanse lijn: lasagne, canelloni in allerlei smaakuitvoeringen, tagliatelle Bolognese en tortellini verdi bij voor beeld. Maar ook de Oosterse keuken vindt u in z'n lekkerste vorm. Uiteraard nasi en bami, maar ook gerechten die nog exotischer zijn. En de Griekse moussaka en de Bourgondische specialiteiten moet u zeker geproefd hebben. gekoeld vervoerd naar de AH- winkels. Het gaat dus om verse produkten en dat bete- kent ook dat u ze niet einde- loos kunt bewaren. Aangera- den wordt -ook op de verpak- king- om de maaltijden te bewaren in de koelkast bij een temperatuur tussen de nul en vier graden en ze binnen twee dagen te eten. AllerHande 41

Allerhande | 1990 | | pagina 41