Geniet maar lekker van de zomer. i Sterker nog: een meloen waar geen zout in zit, smaakt nogal flauw. Nu kun je twee dingen doen. Of je strooit wat zout op je me loen als je Yn gaat eten, of je doet wat zout bij je meloen als-ie gaat groeien. Dat laatste doen wij dus. Want we vinden 't eerlijk gezegd een beetje onzin dat u nog met een zoutvaatje in de weer moet, omdat wij flauwe meloenen verkopen. Welnu, onze Galia-meloen groeit op een plantage zo'n 10 kilometer van de Middel- landse-Zeekust. Precies op de grens van de Oostspaanse provincies Murcia en Almeria. De grens loopt dwars door de plantage. Zoekt u op de kaart maar eens de dorpjes Pulpi en Huercal Overa op, daar ligt't vlakbij. Waarom 10 kilometer van de kust? Omdat de meloenen daar geen last meer hebben van te zilte zeewinden, maar het grondwater nog net wel een hoger zoutgehalte heeft dan dieper landinwaarts. Het grondwater bevat zogezegd zeezout. De wortels van onze Galia- meloenplanten zuigen dat op. De meloenen krijgen dus net dat snufje zeezout dat nodig is voor een perfecte smaak. Overigens heet die plantage Crop de Al- Marfa. Het woord Al-Maria is een toespeling op Almeria en een omkering van Maria Al. En dat is weer de naam van de vrouw van de oprichter van Holland Crop. En dat is weer een Castricums tuindersbedrijf dat speciaal voor ons in Spanje meloenen is gaan telen. 't Is misschien een wat ingewikkeld ver- haal, maar nu weet u tenminste precies hoe 't zit met dat zeezout. ekkerder met een beetje zeezout.

Allerhande | 1990 | | pagina 35