„Kruidenpuree? Nee hoor, kaas puree" „Maar ik zie helemaal geen kaas", zei m'n schoonzoon. „Dat klopt", zei ik, „maar je proeft het des te beter". Dus hij meteen proeven. En ja hoor, heerlijk vond-ie het. Want hij is stapelgek op kaas. Wat hem betreft mocht ik die puree met kaas vaker ma- ken „Je bedoelt zeker dat Maggi die puree met kaas vaker mag maken", zei ik. Toen had je zijn gezicht eens moeten zien. „Maggi? Meent u dat?" Jazeker" zei ik, „alleen die kruiden, dat is 'n idee van mezelt Of liever gezegd, die kruidenboter." Want in plaats van een klontje boter om de puree af te maken, had ik dus een klontje kruidenboter genomen. Gcwoon kant-en-klaar gekocht in de supermarkt. Heel simpel eigenlijk. Je moet er alleen even opkomen. En als je toevallig niet van kaas houdt, kun je die kruidenboter natuurlijk ook door de gewone aardappel- puree van Maggi doen. Wei heb ik, om't effect nog wat te vergroten, er toen nog een ietsiepietsie fijngehakte peter- selie doorgedaan. Vers uit de turn. Maar ik had natuurlijk evengoed gedroogde peterselie kunnen nemen. Die vis is trouwens kabeljauwfilet. Da's niet duur, maar wel erg lekker, zeg ik altijd maar. Als je die tenminste pocheert in bijvoorbeeld een pan met kruiden- bouillon. De bouillon mag niet koken. Laat de vis daar in 15 minuten in gaar worden. De spinazie kook ik altijd maar een paar minuten. En deze keer deed ik er een scheutje room door. Dat maakt het alle- maal wat smeuiger. En om het allemaal nog wat lekkerder te maken, heb ik de kabeljauw op de room gelegd. Of ze zater- dag weer mochten komen eten, vroeg m'n schoonzoon. PUREE 'N BEETJE VAN JEZELF, 'N BEETJE VAN MAGG1. aardappel

Allerhande | 1990 | | pagina 11