KoningKeizer..... Admiraal Popla kennen ze allemaal! Met Zwitsal In- en Na't Zonnetje veilig de zon in! ,noooye\ Waarom moeten filterzakjes worden omgevouwen? Frituurvet in de chemokar Kunnen aardappels ingevroren worden vloeitje) niet wordt meebere- kend bi] het bepalen van de prijs per gewicht. De weeg- schaal noteert dus alleen het gewicht van het viees. Dit geldt zowel voor het vlees dat ver- kocht wordt op onze bedie- ningsafdelingen als voor het voorverpakte vlees. Om te voorkomen dat de schaaltjes nat worden, is het vooralsnog noodzakelijk dat on- der het vlees een dun vloeitje wordt gelegd. Dit neemt het vocht op dat uit het vlees vloeit. Wanneer u nu een paar dagen later alleen de verpak- king weegt, kan het zijn dat deze een paar gram zwaarder is geworden. Dit komt dan waar- schijnlijk door het feit dat u nu niet alleen de 'droge' verpak- king weegt maar ook het vlees- vocht dat inmiddels in het vloeitje is getrokken. Ons vlees wordt in een milieu- vriendelijker verpakking ver- kocht. De piepschuim vlees- schaaltjes zijn namelijk vrijge- maakt van (de schadelijke) CFK's, wat overigens niet aan de buitenkant is te zien. Op de verpakking van de Melitta koffiefilterzakjes en ook op de filterzakjes van uw eigen merk wordt aanbevo- len de zakjes aan de onder- kant om te vouwen. Waarom is dit DHR. G.S. TE A. De randen van deze beide mer- ken filterzakjes worden niet ge- lijmd maar geperst. Het voor- deel hiervan is dat er geen che- micalien of andere stoffen hoe- ven te worden gebruikt. Smaak- belnvloeding is daarmee uitge- sloten. Het omvouwen van de randen verhoogt de stevigheid en verkleint de kans op scheu- ren of omklappen van de filter zakjes. Dit advies geldt echter met name voor mensen die geen ge- bruik maken van een koffiezet- apparaat, maar die koffiezetten door het water met de hand op te gieten. Vooral in het laatste geval wordt het water nog wel eens met grote hoeveelheden tegelijk opgeschonken. Overigens is het belangrijk het juiste formaat filterzakjes te ge- bruiken, zodat het zakje vol- doende steun krijgt van de fil- terhouder. Welk formaat u no- dig heeft, kunt u zien aan het nummer dat op uw kunststof fil- terhouder staat gedrukt. In uw AllerHande van fe- bruari 1990 staat op bladzij- de 4 een artikel over het weggooien van frituurvet. Tot mijn grote verbazing lees ik dat wordt aangeraden de olie in een plastic fies te gie ten en daama te deponeren in een vuilniszak. Ik dacht dat Albert Heijn een milieu- bewuste winkelketen was. Dan moet u toch weten dat oud frituurvet bij het che- misch afval thuishoortf Bij elk chemisch afval-depot is dit in te leveren. MEVR. I.P.J.R. TE H. Officeel (volgens het ministerie van VROM, afdeling Milieube- heer) wordt frituurvet niet als chemisch afval beschouwd. U heeft echter gelijk als u stelt dat de laatste tijd steeds vaker wordt aanbevolen het frituurvet mee te geven met de chemokar (als deze bij u langskomt) of in te leveren bij de gemeente. Wanneer frituurvet wordt ver- brand, is dit niet schadelijk voor het milieu. Dit verbranden ge- beurt echter slechts bij een klein deel van ons huisvuil; het overgrote deel wordt gestort. In het laatste geval kan het frituur vet in het grondwater terechtko- men, wat wel nadelige gevolgen heeft voor het milieu. Vanuit dit oogpunt zijn wij het dan ook volledig met u eens, dat frituur vet beter met de chemokar kan worden meegegeven. Graag zou ik van u willen weten of ik aardappels die ik net vers geschild heb, kan in- vriezen. MEVR. v.V. TE R. Nee, dit kan niet. Als u vers ge- schilde aardappels invriest, wor den ze zacht. De structuur ver- andert en u kunt ze niet meer koken. Bovendien komt het de smaak van de aardappel niet ten goede. Ook gekookte aard appels kunt u beter niet invrie- zen. Ze worden wat zoet van smaak en ook wat korrelig of kief. Ingevroren gebakken aard appels en patat frites verliezen hun krokante korstje. Frites die professioneel zijn voorgebakken (die u in de winkel koopt) kun nen wel worden ingevroren. U kunt aardappels het best invrie- zen in de vorm van puree. Dat is in de diepvries nog 3 maan- den houdbaar. >r toiletpapier toilefpapier toiletpapier AllerHande 85

Allerhande | 1990 | | pagina 85