Fuchsia's, ook prima als kamerplant Wanneer u een op stam ge- kweekte fuchsia in een flin- ke, vrij hoge pot hebt staan geeft het een schitterend ef fect als hangende fuchsia's, die u aan de voet van de stam in de pot heefj gezet, als een 'wolk' over de rand hangen. Naast deze hangende soorten zijn er ook fuchsia's die een stevig, klein struikje vormen. Deze kunt u heel goed ge- bruiken als kamerplant, in bloembakken en ter opluiste- ring van de border. U kunt prachtige combina- ties maken met andere zo- merbloeiers die ook van lich- te schaduw houden, zoals het Vlijtig Liesje en de Lobelia. Als kamerplant staat de fuch sia het liefst in de venster- bank op het noorden of oos- ten, eventueel ook op het western Ook nu weer is het belangrijk dat de plant niet te lang in de zon staat, dat de wortelkluit vochtig blijft en dat er eens per week wat voedsel aan het gietwater wordt toegevoegd. Fuchsia's kopen we meestal niet voor half mei. Dan is de kans op vorst geweken, maar toch is het nog oppassen. De plantjes komen vaak uit een vorstvrije kas en zijn nog niet 'afgehard'. Mocht er dus nog nachtvorst worden ver- wacht (hetgeen niet aanne- melijk is), bescherm de plan- ten dan of haal ze's nachts binnen. Fuchsia's houden van een voedzame grond. De eerste weken verlangt de plant nog geen bijvoeding, maar na ruim een maand wordt we- kelijks mest gegeven. Dit kan een gewone kamerplanten- voeding zijn of af en toe wat gedroogde koemest. Geef nooit voeding op een droge wortelkluit; dit geeft verbranding van de wortels en daardoor knop- en blad- val. Ffet wekelijks mesten moet de hele zomer volge- houden worden, tot eind augustus. Wanneer u na aankoop de fuchsia's verplant in een sier- pot of in een plantenbak, druk de planten dan stevig aan. Bij het verplanten van fuchsia's is het goed de plas tic buitenpot te verwijderen. De wortels krijgen dan meer ruimte, waardoor de plant beter groeit en makkelijker voedsel opneemt. Flet regelmatig wegnemen van de uitgebloeide bloemen en de vruchtjes bevordert een uitbundige bloei. Bent u enthousiast geworden over fuchsia's? Meer infor- matie kunt u krijgen bij de Nederlandse Kring van fuch- siavrienden, tel 01804- 24453. AllerHande 71

Allerhande | 1990 | | pagina 71