VlJF VRAGEN OVER 5. Kan gehakt ook worden ingevroren? Gehakt eten we meestal wekelijks, want het is makkelijk en niet duur. Best interessant dus om er iets meer over te weten. Hieronder vindt u vijf vragen over gehakt, met de antwoorden natuurlijk. 1. Welke soorten gehakt heeft AH in't assortiment? 2. Bestaat gehakt uit puur gemalen vlees of wordt er nog iets aan toegevoegd? uit half rund-, half varkensgehakt? 4. Hoe lang kan rauw gehakt wor den bewaard? 3. Bestaat gehakt 'halfom' inderdaad Gehakt kan uitstekend wor den ingevroren. Houd dan wel de voigende puntjes in de gaten. Kruid het gehakt liever niet voordat u het in- vriest en maak de in te vrie- zen porties niet groter dan 500 gram. Omdat rundergehakt minder vet bevat dan half om half gehakt is het langer in de diepvries te bewaren: ca. 6 maanden. Half om half ge hakt niet langer bewaren dan 4 maanden; de smaak gaat daarna snel achteruit. In alle winkels van AH kunt u kiezen uit rundergehakt, half om half gehakt, kalfsge- hakt, tartaar en Duitse tar- taar. Het verschil tussen deze soorten wordt bepaald door het soort vlees, waarvan het gehakt gemaakt is. Rundergehakt en tartaar be- staan uit gemalen rundvlees. Tartaar mag niet meer dan 10% vet bevatten. Vandaar dat het ook iets duurder is dan rundergehakt. Duitse tartaar is al panklaar; het is gekruid met zout, peper, sel- deriezaad, uisnippers en bouillonkorrels. Half om half gehakt is een mengsel van runder- en var- kensgehakt en bevat bij AH ca. 25% vet. (Wettelijk mag het maximaal 35% vet bevat ten.) Door de toevoeging van varkensgehakt is het smeu- Iger en iets zoeter van smaak dan rundergehakt. Kalfsgehakt is lichter van kleur dan rundergehakt en heeft een fijne smaak. Het is ook iets duurder dan runder gehakt. Daarnaast heeft AH Stroga- noff gehakt, waaraan u niets meer hoeft toe te voegen. Gehakt bestaat inderdaad uit puur gemalen vlees. Aange- zien gehakt echter de neiging heeft om iets bruin te ver- kleuren, wordt er aan gehakt en tartaar een anti-oxydant toegevoegd, dat de verkleu- ring vertraagt. Als anti-oxydant worden de natuurlijke additieven ci- troenzuur (E330) en ascorbi- nezuur (vitamine C, E300) gebruikt. Daarnaast wordt er aan dit voorverpakte gehakt nog wat dextrose (suiker) toegevoegd. Deze toevoegin- gen hebben beslist geen scha- delijke gevolgen voor de ge- zondheid. Overigens is de bruinkleuring van gemalen vlees een volkomen onschul- dig verschijnsel. Het bestaat uit half om half gehakt, zout, kruiden, spece- rijen, bouillonkorrels en ge- droogde kruiden als ui, prei, champignons en paprika. Ja. Zoals de naam al zegt is half om half gehakt inder daad een mengsel van 50% rundergehakt en 50% var kensgehakt. Onbereid, dus rauw gehakt kunt u ongeveer een dag in de koelkast bewaren. Bij het voorverpakte gehakt staat een Tenminste Houdbaar Tot-datum op het etiket. AllerHande 53

Allerhande | 1990 | | pagina 53