Remia J GEEN PAKJE BOTER IS ZO HANDIG. VAN MELOEN DE 'SUCCESSTORY' Nog meer soorten meloen bij AH Meloen uit Hollandse kassen Hoe lang bewaren? DSHmz: 1 voorbakken U enbrade geleverd... en voor AH de manier om de vruchten opti- maal te kunnen controleren op kwaliteit. Maar AH heeft meer soorten meioenen dan alleen de Ga- lia-meloen. Want smaken verschillen, en elke meloen heeft zo z'n eigen toepas- singsmogelijkheden. De be- kende watermeloen bij voor- beeld, roze tot vuurrood van binnen en groen van buiten, is vooral bij warm weer een dorstlesser om van te water- tanden. De smaak is het lek- kerst als hij goed koud wordt gegeten. Hij smaakt dan lichtzoet en fris. Is hij eenmaal aangesneden, dan kan hij, verpakt in plasticfo- lie, nog een paar dagen in de koelkast worden bewaard. De watermeloen komt van april tot juni uit Israel en daarna, tot September, uit Italie. Duidelijk anders is de ho- ningmeloen. Geel van kleur en ovaal van vorm, met licht- groen tot geel, stevig vrucht- vlees. Honingmeloenen zijn goed sappig en friszoet van smaak. Ze zijn volop inzet- baar: in fruitsalade, met ham of gewoon zo. In Spanje worden ze voor AH groot- gebracht door Joaquin Pera- les uit Bigastro bij Murcia, een vakman als geen ander, die in een oogopslag kan zien of een meloen wel hele- maal perfect is. Maar voordat de Spaanse oogst rijp is, haalt AH ook al honingmeloenen van Carmel uit Israel. De Charentais is een grappig klein meloentje. Een licht- groene of cremekleurige een- persoonsvrucht met oranje vruchtvlees dat heel sappig en lekker zoet is. Met wat fantasie en creativiteit is dit meloentje prima als voorge- recht te gebruiken. De Cha rentais is niet zo lang houd- baar en is daardoor niet altijd goed verkrijgbaar. In juli en augustus is de kans 't grootst. De Charentais komt uit Frankrijk. Maar de Hollandse tuinders zijn nu ook begonnen ze in kassen te kweken. De Ogenmeloen heeft niets met ogen te maken maar is genoemd naar een kibboets in Israel (hoewel hij niet uit dat land, maar uit Neder- landse kassen komt). De schil is glad en groengeel, het vruchtvlees is lichtgroen. Vooral rijpe Ogenmeloenen geuren sterk en zijn extra sappig. Net als de Ogenmeloen wordt ook de van oudsher bekende Hollandse netme- loen in Nederlandse kassen gekweekt. Hij is plat en rond en het oranje vruchtvlees is weliswaar goed sappig, maar niet erg sterk van smaak. Voor de kasmeloenen geldt, dat ze steeds minder worden verkocht, door de enorme opkomst van buiten ge- kweekte meioenen uit andere landen. Als ze onrijp zijn, rijpen me ioenen bij kamertemperatuur nog wat na. Op die manier kunnen ze wel een week worden bewaard, maar rijpe meioenen kunt u beter zo snel mogelijk eten. Bewaart u meloen in de koelkast, neem dan het groentevak. Wilt u weten of een meloen al rijp is? Druk dan met de duim voorzichtig op het plekje in het midden van de onderkant. De meloen kan meteen worden gegeten, als dat plekje een beetje mee- geeft. Een uitzondering: de Galia-meloen is ook al lekker als hij nog niet helemaal rijp is. Meloen kan overigens wel worden-ingevroren. In blok- jes of in schijfjes, of in z'n geheel, maar dan eerst even doorsnijden, de pitjes eruit halen en de helften weer op elkaar zetten. Een simpel kneepje in de fles en u bakt uw stukje vlees lekker snel naar het lekkerste resultaat. Remia Bakken en Braden is vloei- baar, dus geen smelten, geen knoeien. Het bevat 60% meervoudig onverzadigde vetzuren. En werkt dus cholesterolverlagend. Bovendien kunt u het buiten de ijskast bewaren (handig op vakantie!). Remia maakt...dat t Smaakt. AllerHande 15

Allerhande | 1990 | | pagina 15