Wmm Waarom wordt mijn taartbodem van bladerdeeg niet knapperig tijd 'kledderig' en niet lekker Hoe kun knapperig. De bodem prik ik i t in met een vork. Wat doe ik pTUimen het beSte font? laten weken Hoe komt het dat Anonieme vragen gekookte melk aankoekt? heid ah je het voor de mag netron gebruikt DHR. R.W. TE V. Het normale huishoudfolie is niet geschikt om voor magne- trongerechten te gebruiken. Dit folie is namelijk niet bestand te- gen hoge temperaturen en kan dan gaan smelten. Hierdoor kunnen restjes folie in het eten komen, wat niet gezond is. Wij raden u aan speciaal magne- tronfolie te gebruiken, omdat dit wel bestand is tegen die hoge temperaturen. Dit is verkrijgbaar in de Albert Heijn-winkels met een 4 of 5 op de deur. Als ik een hartige taart maak van uitgerold bladerdeeg is de bodem na het bakken al- MEVR. M.B.-R. TE A. Het inprikken van bladerdeeg wordt gedaan om te zorgen dat, tijdens het bakken, de lucht kan ontsnappen. Hierdoor wordt voorkomen dat de bodem te veel opbolt. De knapperigheid van een bla- derdeegbodem hangt onder an- dere af van de vulling die u voor uw hartige taart gebruikt. Spinazie bij voorbeeld, is een groente die veel vocht ioslaat. Dit vocht zakt naar beneden en werkt in op het bladerdeeg, waardoor de bodem inderdaad 'kledderig' wordt. U kunt dit voorkomen door op de blader- deegbodem eerst een laagje pa- neermeel te strooien en daarna pas de (groente)vulling erover te verspreiden. Het paneermeel neemt een teveel aan vocht op en houdt op die manier het bla derdeeg droger en knapperiger. Regelmatig koop ik gedroog- de pruimen die ik in water laat wellen. Sommige soorten blijven echter harder dan an- dere soorten. Hoe komt dat en wat kan ik daartegen doen? DHR. AS. TE A. Het vochtgehalte van gedroog- de pruimen kan verschillen. Hierdoor komt het dat sommige pruimen harder blijven dan an- dere als u ze heeft laten wellen. U kunt de gedroogde pruimen het best laten weken in wat warmer water; ze worden dan beslist zachter. Een oude ge- woonte is om pruimen te laten weken in warme thee. Wanneer pruimen geweekt worden in li- monadesiroop, geeft dit een zoete smaak. Voor mijn koffie gebruik ik altijd gekookte melk. Tijdens het koken wordt de melk echter gelig en begint aan te koeken, waardoor er een bruin randje in de pan komt. Kunt u mij vertellen waar dat aan ligt? MEVR. T.E.M.K. TE Z. In melk zit melksuiker. Wanneer melk te snel wordt verwarmd begint dit te karameliseren; de melk verkleurt dan geel. Het- zelfde gebeurt wanneer u suiker in een pan op laag vuur zou verwarmen; u krijgt dan kara- mel. U kunt voorkomen dat de melk tijdens het koken aankoekt door het pannetje voor gebruik om te spoelen met water en de melk langzaam te verwarmen. Hier door krijgt de melksuiker geen kans om te karameliseren. In de AHA-rubriek worden vragen beantwoord, die inte- ressant zijn voor een groter publiek. Voordat de ze vragen in AllerHande verschijnen, heeft iedereen al persoonlijk antwoord gehad. Regelmatig krijgen wij echter vragen van klanten, van wie wij geen naam en adres of telefoon- nummer hebben ontvangen. Dit maakt het voor ons on- mogelijk met hen contact op te nemen. De AHA-rubriek wordt niet gebruikt voor be- antwoording van anonieme vragen. Htittenkase is een heerlijk mager kaasje met veel mogelijkheden. Zo veel zelfs dat u er een dik receptenboek bij kunt bestellen. Kijk op de speciale verpakking. DflNONE COTTAGE CHEESE J TKatSE*

Allerhande | 1990 | | pagina 85