Vraag EN ANTWOORD Kan ik olie uit blikjes tonijn verwerken Welk folie is geschikt voor de magnetron Hoe vet zijn zoute en zure haring? In een van uw AllerHandes staat een recept voor macaro- nisalade met tonijn. Wat mij daar opvalt is dat u de olie uit het blik tonijn laat weglo- pen om vervolgens bij de be- reiding van de saus weer nieuwe olie te gebruiken. Is er voedingstecbnisch iets op tegen om de eigen (plantaar- dige) olie uit het blik te ge bruiken bij de saladedres- singf De olie uit het blik ver- sterkt de smaak van de vis in de salade, maar misschien zitten er wel ongewenste pro- dukten in. DHR. A.P. TE G. Nee, voedingstecbnisch is er geen bezwaar tegen om de olie uit een blik tonijn te gebruiken. In het recept waarover u schrijft, wordt dit echter niet ge- daan, omdat de plantaardige olie die in het blik tonijn zit, AHA oftewel de Hollandse Nieuwe. Deze (jonge) haring wordt zoute haring. Het vetgehalte is onge- veer 20%. Het verschil in vetge halte van haring heeft te maken met de temperatuur van het zeewater. In de maanden mei tot en met augustus stijgt de temperatuur van het zeewater. Zo'n 'warme' zee is zeer voed- selrijk. Dat geeft de haring de gelegenheid zich vol te eten ter voorbereiding op het kuitschie- ten. Na het kuitschieten wordt de haring weer magerder en neemt het vetgehalte at. Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH te koop zijn of over andere zaken die u bij AH tegenkomt? De bedrijfsleider in uw AH-winkel zal met genoegen uw vragen beantwoorden. Voor meer informatie kunt u gratis bellen met de AH Servicelijn: 06-0305. Elke vraag wordt beantwoord: sommige direct, over andere bellen we u terug. Brieven met vermelding van uw telefoonnummer kunt u sturen naar: AllerHande, Antwoordnummer 250, 1500 VC Zaandam (geen postzegel). Interessante vragen worden in deze rubriek gepubliceerd. Om redenen van privacy worden hierbij alleen de initialen van de afzender afgedrukt. Alle briefschrijvers krijgen persoonlijk antwoord. Is er verschil in vetgehalte bij zoute haring en zure haring MEVR. G.M TE M. Het vetgehalte van haring is af- hankelijk van de maand waarin de haring wordt gevangen. Ha- Ik gebruik altijd normaal huishoudfolie voor in de magnetron en heb hier tot nog toe geen klachten over. Wel vraag ik me af of dit normale huishoudfolie niet schadelijk is voor de gezond- door de vis een tamelijk sterke smaak heeft gekregen. In de macaronisalade zou deze vis- smaak dan ook te veel gaan overheersen. Smaken verschil- len echter. Dus wanneer u er wel de voorkeur aan geeft deze olie uit het blik in een gerecht te verwerken, is daar niets op tegen! ring die van eind augustus tot en met maart wordt gevangen, bevat ongeveer 10% vet. Deze haring wordt gebruikt voor vis- conserven en voor zure haring. Haring die van half mei tot be gin augustus wordt gevangen is de zogenaamde maatjes-haring,

Allerhande | 1990 | | pagina 84