BlJ VLEES EN VLEESVERVANGERS BEPAALT STEEDS MEER DE KEUZE Greenfields Soms lijken trends tegenstrijdig. Neem nu de culinaire golf. Haaks daarop staat de opmars van gemaksvoeding. Toch bijten die trends elkaar niet. Ze vullen elkaar eerder aan: door de week lekker makkelijk en in het weekend kokkerellen. Op beide fronten is een derde trend zichtbaar: de wens om De voedingswaarde komt in gevaneerder te eten en kwaliteitsprodukten van vfees Er ZItten ongeveer te gebruiken. in. En ook qua energie (Ca- Wat zit er in? Veertig magere vleessoorten Kiezen voor diervriendelijk De magere vleessoorten van ah Rundvlees met rijke smaak KWALITEIT i i i j t het aleemeen overeen met die 1 -i evenveel eiwitten en vetten lorieen) doen vlees en vegeta- rische produkten niet voor elkaar onder. Anderhalf jaar geleden begon AH in een paar winkels met de verkoop van vegetarische hamburgers en schnitzels. Dat was zo'n succes dat die twee al snel gezelschap kre- gen van vegetarische carre's en kebabs. Dit viertal is nu verkrijgbaar in alle AH-win- kels waar vlees wordt ver- kocht. Binnenkort wordt het assortiment uitgebreid met worstjes die gebakken en ge- grild kunnen worden, met sate en met een vegetarische mix. Met die mix (iets fijner van structuur dan gehakt) kunnen vrijwel alle recepten worden gemaakt waar nor- maliter gehakt voor nodig is. Van de vertrouwde ballen tot chili con carne. Het succes van AH's vegeta rische produkten betekent niet dat er ineens veel meer vegetariers zijn gekomen. Zo'n twee procent van de Nederlanders eet principieel geen vlees en dat percentage is stabiel. De verklaring schuilt eerder in het feit dat het stukje vlees geen vanzelf- sprekendheid meer is. Veel mensen slaan af en toe een dagje over. Hoe blij de klanten zijn met de vleesvervangers blijkt wel uit de readies die bij AH's KlantenService en Servicelijn binnenkomen. Vaak vragen de klanten meteen even wat er nu precies in zit. Alle pro dukten hebben soja als basis. Door het hoge gehalte aan plantaardig eiwit is soja de vleesvervanger. Die soja- eiwitten worden aangevuld met eiwitten uit tarwe en kippe-eieren. Soja-olie en een beetje water zorgen voor een mooie structuur. Elk pro- dukt heeft zln eigen recep- tuur aan kruiden, specerijen en zout in een bepaalde ver- houding. Aan de schnitzel komt bovendien paneermeel te pas en aan de carre wor- teltjes, mats en doperwten. Op dagen dat u wel voor vlees kiest, kunt u bij AH te- recht voor wel zo'n veertig mooie vleessoorten die niet alleen lekker en licht zijn, maar bovendien mager. Als AH een vleessoort mager noemt, kunt u er van op aan dat-ie ook mager is. Van de Warenwet mag vlees al ma ger heten bij 20% vet. AH hanteert een strengere norm. Als wij vlees mager noemen zit er nooit meer dan 15% vet in, meestal minder. Zo'n veertig verschillende soorten voldoen daaraan! Wilt u er meer van weten, neem dan op de vleesafdeling de folder 'Over bewust eten en over mooi, mager, lekker, licht vlees' mee. Daarin vindt u ook informatie over de voe dingswaarde van vlees, over cholesterol en over het mager bereiden van vlees. Als u voor kwaliteitsvlees kiest, bent u bij AH dus aan het goede adres, want AH kiest ook voor kwaliteit. Dat blijkt natuurlijk ook uit de actieve rol die AH al jaren speelt op het gebied van diervriendelijk vlees. Dat wil zeggen: van dieren die zijn opgegroeid onder diervrien- delijke omstandigheden. Zo verkoopt AH uitsluitend biefstuk bouillonvlees gehakte biefstuk gouiashvlees haas haasbiefstuk haaskarbonade kalfsfricandeau kalfslappen kalfsoester kalfspoelet kalfsrollade kalfsschnitzel kalkoen ribkarbonade kip (zonder vel) rosbief kogelbiefstuk runderlappen konijn rundertartaar korte varkenshaas soepvlees lamsboutplakken steak lamsbout zonder been stroganofflapjes magere rundertappen sukadelappen magere runderrollade varkensfiletrollade magere varkenslappen varkensfricandeau nasi/bami-vlees varkensfilet ossehaas varkensf i letla pjes pepersteak varkenshaas kalfsvlees dat afkomstig is van groepskalveren (Gega- randeerd Groepskalfsvlees). Of u nu kalfsoesters, kalf: lapjes, kalfsrollade, kalfsf£ candeau of kalfspoulet kooj (allemaal mager overigens): het vlees komt altijd van groepskalveren. Voor scharrelvarkensvlees geldt dat helaas nog niet in het algemeen. Het is pas in enkele tientallen AH-winkels te koop. Dat zit'm in het kleine aanbod. Er is zelfs sprake van een lange wacht- lijst voor supermarkten die't willen verkopen. Scharrelvar kensvlees kunt u overigens herkennen aan een sticker op de verpakking. Daar staat het logo op van de Interimcom- missie Scharrelvarkensvlees Controle (ISC). Behalve groepskalfsvlees en scharrelvarkensvlees ver koopt AH Iers rundvlees (Greenfields). Dat is afkom stig van runderen die niet voor de melkproduktie wor den gefokt. Dat vee heeft een uitstekend leven in de Ierse heuvels, waar een rijk geva- rieerd menu groeit in de vorm van verschillende soor ten gras en kruiden. Het komt allemaal tot uiting in de kwaliteit en de smaak van het vlees. En dan heeft AH natuurlijk ook een mooi assortiment vlees van scharrelende kip- pen. Kortom, veel keuze voor iedereen die gevarieerd wil eten. Of er nu dagelijks vlees op het menu staat, of ook wel eens een dagje niet. AllerHande.73

Allerhande | 1990 | | pagina 73