Praktische tips APPELTAART MET KANEELGLAZUUR (ca. 12 punten) 100 g rozijnen, 3 eetlepels sinaasappellikeur (slijter), 1 zakje hazelnoten a 65 g (Baukje), Appeltaart met kaneelglazuur 3 stevige appels (bijv. goudrenetten), 2 theelepels kaneel, 125 g boter of margarine, 3 eieren, 1 pak appelcakemix (met kaneelglazuur) voor de magnetron (Koopmans), 1 eetlepel citroensap, magnetronfolie, ronde glazen schaal 1 (doorsnede ca, 21 cm) Bereiden: Rozijnen in een kom doen en sinaasappelli keur erover schenken. Rozij nen ca. 1 minuut in de mag netron op vol vermogen (600-700 Watt) verwarmen en laten afkoelen. Intussen de hazelnoten fijnhakken, 2 appels schillen en in kleine blokjes snijden. Kaneel er- door mengen. Boter in een ronde schaal in de magnetron op vol vermogen in ca. IV2 minuut laten smelten. Intus sen eieren en 25 ml water (zie maatbekertje bij Koop- mansmix) met de handmixer door elkaar kloppen. Achter- eenvolgens gesmolten boter en cakemix erdoor kloppen. In een zeef de rozijnen laten uitlekken en met keukenpa- pier droogdeppen. Rozijnen, stukjes appel en de helft van de hazelnoten door het be- slag scheppen. Ronde schaal invetten met achtergebleven boter. Beslag erin scheppen. Appelcake in de magnetron in ca. 9 minuten op drie- kwart van het vermogen (525 Watt) gaar laten worden. Cake ca. 5 minuten laten na- garen. Rand van cake eventu- eel van schaal lossnijden en cake op taartrooster keren. In ca. Vi uur laten afkoelen. Intussen laatste appel schillen en in 12 partjes snijden. Partjes in een kommetje doen en besprenkelen met ci troensap. Afdekken met magnetronfolie. Appelpartjes in de magnetron in ca. 1 mi nuut op vol vermogen bijna gaar laten worden. Appel partjes op keukenpapier uit- spreiden en laten afkoelen. Kaneelglazuur maken vol- gens de gebruiksaanwijzing op de verpakking. Bovenkant en zijkanten van taart bestrij- ken met kaneelglazuur. Rest van hazelnoten met hand te- gen zijkant van taart plak- ken. Bovenkant van taart vlak voor het aansnijden gar- neren met appelpartjes. Ka neel erover strooien. Bereiden: ca. IV2 uur Prijs per punt: ca. f 1,00 Bevat per punt: 330 Calorieen vet 14 g - eiwit 4 g - koolhydraten 45 g Taart moet nagaren Wanneer is een cake of taart uit de magnetron gaar? Hij wordt niet mooi bruin en blijft 00k wat minder stevig aanvoelen dan cake of taart die in een gewone oven is ge- bakken. U kunt er van uit- gaan dat een taart of cake in de magnetron gaar is als de bovenkant bijna he- lemaal droog is. Als u er dan met uw vinger in het midden op drukt, voelt de taart of cake veerkrachtig aan. Probeer de magne- trontijd zo kort mogelijk te houden. Staat de taart of cake er te lang in, dan wordt hij al gauw erg droog. Laat een cake of taart altijd nog een paar minuten in de vorm naga ren. Eventuele kleine vochtige plekjes drogen dan vanzelf. Zo komt uw taart mak- kelijk uit de vorm Invetten is vaak voldoende om ervoor te zorgen dat een taart later mooi uit de vorm komt. Dat geldt 00k voor een magnetrontaart. Heeft u er toch vaak moeite mee om uw taart gaaf en wel uit de vorm te krijgen, dan kunt u op de bodem van de schaal of vorm een stuk vetvrij pa pier leggen. Een andere mogelijkheid is de vorm bekleden met magnetron folie: storten is dan geen probleem meer. Magnetron en vermogen De AH magnetronrecepten zijn gebaseerd op een magnetron met een nuttig vermogen van 700 Watt. Heeft uw magnetron een minder vermogen dan is dit geen probleem. U moet alleen de tijden aan- passen en de gerechten iets langer verwarmen. Denk dan niet in minuten, maar eerder in seconden. AllerHande 55

Allerhande | 1990 | | pagina 55