Allerlei nieuws "Mensen,onze nieuwe Pabdano is lekker op Pisa en op de boterham:' Fraai terracotta voor binnen en buiten Sparen voor Suske Wiske kwartetspel met AH zuivelprodukten Twee nieuwe kazen: Bettine Blanc en Chateau d'Arville *LE De nieuwe Pardano van Uniekaas is een Hollandse kaas met een Italiaans karakter. Ideaal voor pasta, pizza of ge- woon zo op de boterham. Zo langzamerhand is het roodstenen, zeer decora- tieve aardewerk - ofwel terracotta een ware trend geworden in Nederland. Het ongeglazuurde, rode terracotta is meer ge- schikt voor tuin of balkon. AH heeft rood terracotta schalen (verkrijgbaar in twee maten) en bloempot- ten (twee maten). On- geglazuurd terracotta kunt u het best goed nat hou- den, want het droogt mak- kelijk uit. Voor binnen zijn er geglazuurde bloempot- ten (die laten immers geen kringen achter), met een 'ouderwetse' zandgeie kleur. U kunt kiezen uit drie maten. Bij AH kunt u zowel losse potten als potten met plant kopen. In alle win- kels met een bloemen- en plantehafdeling. Vanaf nu heeft u 9 weken lang de kans om een compleet Suske Wiske kwartetspel (12 kwartet- ten) bij elkaar te sparen. U vindt de kwartetkaarten op alle pakken zuivel van AH: twee kaarten op de li- terpakken en een kaart op de halve literpakken. Na gebruik spoelt u het pak om en dan kunt u de kaarten er zo uitknippen. Bij elkaar vormen de kwartetten 'Een dag uit het leven van Suske Wiske'. Vanwege de zil- verkleurige binnenkant doen de pakken magere yoghurt met vruchten niet aan de kwartet-actie mee. (Die kaarten zouden im mers bij het kwartetten te herkennen zijn.) Maar met al die andere zuivelsoor- ten kan een heel kwartet spel bij elkaar worden ge- spaard. Sinds kort liggen er in de AH-winkels met een bedie nings-kaasafdeling twee nieuwe kazen. Bettine Blanc is een Ne- derlandse geitekaas, in de vorm van een lange staaf. De smaak is fris-pikant. Deze kaas heeft bij AH de plaats van de Franse gei tekaas Riblaire chevre in- genomen. Bettine Blanc past uitstekend op een kaasplateau en smaakt ook heerlijk op een salade of als beleg tussen een stokbroodsandwich met sla, komkommer en to- maat. Prijs: f 2,99 per 100 gram Chateau d'Arville is een Belgische blauwschimmel- kaas met een witte schim- melkorst. De smaak is verrassend: vol en mild als een romige kaas, maar met de pittige charme van een blauwschimmelkaas. Een heerlijke dessertkaas die ook goed smaakt in kaasgerechten. f 2,79 per 100 gram. ftzr AllerHande 37

Allerhande | 1990 | | pagina 37