MaAK ZELF ZO'N feestelijk Stap voor stap bloemschikken Een fleurig bloemstuk op tafel, dat hoort erbij met Pasen. En natuurlijk in de paaskleur geel met bloemen als gipskruid en tulpen. U kunt ze uiteraard gewoon in een vaas zetten, maar u kunt er ook een bloemstukje van maken. Moeilijk? Helemaal niet. Volg de aanwijzingen stap voor stap en u zult zien dat het heel eenvoudig is. PAAS-BLOEMSTUK Gebruikte materialen: 7 gele tulpen, 1 bos Alstroemeria, 2 takken gipskruid, 5 takjes Rus- cus, 1 blok steekschuim Bij een goed verzorgd paas- ontbijt past een vrolijk bloemstuk vol gele voorjaars- bloemen. Tulpen zijn lente- bloemen bij uitstek en de gele Alstroemeria kan hier- mee uitstekend worden ge- combineerd. Het gipskruid met z'n fijne witte bloe- metjes geeft bet bloemstuk een sprankelend romantisch tintje. Als blad kozen we voor de donkergroene Rus- cus. Een stevig blad dat lang goed blijft op water. Als het bloemstukje klaar is, moet u er bij het water geven goed opletten dat u binnen de plastic bekleding blijft. Voorbereiden: Tulpen afsnijden en ca. 30 minuten, ingerold in papier of krant, diep in water zetten. (Vooral niet langer, want dan gaan de stelen erg rek- ken, en zullen de tul pen, als ze uit het pa pier worden gehaald, slap hangen.) Het gipskruid afsnijden en in water zetten. Het beste is alle bloemen, voor het verwerken, in een koele ruimte te zet ten. Steekschuim in een emmer met water zet ten. Hieraan snijbloe- menvoedsel voor voor- jaarsbloemen, in de juiste concentratie, toe- voegen. IHet natte steekschuim in het mandje plaatsen. (Laat dit enkele centimeters boven de rand uitsteken). De tulpen kort afsnijden (ongeveer 8 (ot 10 cm lang). Met een stokje in het steekschuim 7 gaatjes (goed verdeeld) prik- ken. Tulpen erin steken. (Gaatjes voorprikken is noodzakelijk, want voor- jaarsbloemen zijn vaak zacht en kunnen nog wel eens knakken.) 2Korte takjes groen (Rus- cus) (ongeveer 10 cm lang) horizontaal aan de zij- kant in het schuim steken, zodat ze rondom de rand be- dekken en het steekschuim aan het oog onttrekken. Nu ook voorzichtig tussen de tulpen takjes groen in het steekschuim steken. Zorg er voor dat geen steekschuim meer zichtbaar is. 3 Op nog open plekken, waar ruimte is tussen de tulpen, worden de Alstroe- meria's verwerkt. 4 Als laatste verwerkt u het gipskruid, met kleine plukjes die van de hoofdtak zijn gesneden. AllerHande 79

Allerhande | 1990 | | pagina 79