VARKENSFILET-ROLLADE MET PITTIGE GROENTESAUS (hoofdgerecht, 4 personen) ca. 500 gram varkensfilet-rollade, 2 eetlepels tacokruiden (Casa Fiesta, zakje 35 g), 100 gram boter of margarine, 1 ui, 2 groene paprika's, 2 groene Spaanse pepertjes, 1 blik gepelde tomaten (nettogewicht ca. 400 gram), 1 blikje mai'skorrels (nettogewicht ca. 300 gram), aluminiumfolie Bereiden: Vlees inwrijven met de tacokruiden. In braadpan boter verhitten en hierin het vlees snel rondom bruinbakken. Met deksel schuin op de pan zachtjes ca. 15 minuten bakken. Intussen de ui pellen en snipperen. Paprika's schoonmaken en in stukjes snijden. Spaanse pe pertjes overlangs halveren en zaadjes (die zijn het scherpst) eruit halen. In reepjes snij den. Aan het vlees toevoe- gen: ui, paprika, pepertjes. Ca. 1 minuut laten meebak- ken. Tomaten met vocht en mai's erdoor roeren. Met deksel op de pan het vlees in nog ca. 45 minuten gaarsto- ven. Vlees uit de pan nemen, in aluminiumfolie wikkelen Groot vlees kan tijdens het braden snel uitdrogen. Keer het vlees daarom regelmatig en voeg zonodig nog een klontje boter toe. Vlees in de oven overgiet u regelmatig met wat braadboter. Keer het vlees niet met een vleesvork, maar met twee spatels. Dan kunnen de vleessappen niet ontsnappen. en ca. 10 minuten laten rus- ten. Saus op hoog vuur iets laten inkoken. Vlees in plakken snijden en op een voorverwarmde schaal leggen. lets van de saus erover schenken en de rest eromheen schenken. Ser- veren met witte rijst en een gemengde salade. Bereiden: ca. Ph uur Prijs p.p.: ca. f 4,00 Bevat per eenpersoonsportie: 435 Calorie en vet 26 g - eiwit 33 g - koolhydraten 17 g GEVULDE FEESTROLLADE MET PITTIGE ABRIKOZENSAUS (hoofdgerecht, 4 personen) 1 kleine ui, ca. 500 gram gevulde feestrollade, zout, peper, 75 gram boter of margarine, 1 dl appelsap, '/2 pot abrikozen (Hak, nettogewicht 700 g), V: bekertje crbme fraiche, 1 eetlepel groene peperkorreis (Royal Mail), 1/4 theefepel kaneel, aluminiumfolie Bereiden: Ui pellen en snip peren. Vlees inwrijven met zout en peper. In een braad pan boter verhitten en hierin het vlees snel rondom bruin bakken. Ui toevoegen en ca. 2 minuten meebakken. Helft van appelsap toevoegen en met deksel op pan het vlees ca. 30 minuten stoven. Intus sen de abrikozen afgieten. Helft van de abrikozen in stukjes snijden en samen met de rest van het appelsap in een keukenmachine of roer- zeef pureren. Gepureerde abrikozen aan het vlees toe voegen en het vlees in nog ca. 30 minuten zachtjes gaar- stoven. Vlees uit de pan ne men, in aluminiumfolie wik kelen en ca. 10 minuten laten rusten. Intussen door achter- gebleven braadvocht roeren: creme fraiche, peperkorreis en de kaneel. A1 roerende aan de kook brengen. Saus op smaak brengen met zout en peper. Vlees in plakken snijden en op een voorver warmde schaal leggen. lets van de saus erover schenken en gameren met de achterge- houden abrikozen. Rest van de saus er apart bijgeven. Serveren met gebakken aard- appels en snijbonen. Bereiden: ca. l'h uur Prijs p.p.: ca. f 4,00 Bevat per eenpersoonsportie: 410 Calorieen vet 27 g - eiwit 21 g - koolhydraten 20 g Varkensfilet-rollade met pittige groentesaus

Allerhande | 1990 | | pagina 70