En nu nog VERSIEREN Heerlijk bezig 1 m Xf s&Jt 1 Eieren Kuiken-ei Eieren versieren Paashaas-ei Eierstandaardjes zijn met verf en knutselpakketjes, dat is de echte paas-voorpret. Hier staan een heleboel ideeen. KLEUREN EIEREN V; Voor gekleurde eieren heeft u speciale eierverf nodig. Die is er in verschillende kleuren en uitvoeringen. Volg de ge- bruiksaanwijzingen goed op. Als u een scheutje azijn aan de eierverf toevoegt, worden de eieren dieper en frisser van kleur. De gekleurde eieren gaan mooi glanzen als u ze in- wrijft met een beetje olie. Dit doet u als volgt: Neem een watje of een stukje keu- kenpapier en druppel daar wat olie op. Wrijf nu voor- zichtig de olie op de eieren. U kunt de gekleurde eieren met z'n alien in een mooie schaal leggen of ze gebruiken als basis voor leuk versierde eieren. Hiervoor zijn zelfs kant-en-klaar knutselpak ketjes in de grotere Albert Heijn-winkels te koop. In zo'n pakketje zit eierverf en voorbedrukt karton om haas- jes en bloemen-eierdopjes te maken. Of zet de eieren in een kar- tonnen paasboom, die u zelf in elkaar kunt zetten. Hiervoor heeft u nodig: 4 gele eieren, stukje rood karton, viltstift, 4 eierstan- daardjes (zie brooddeegfi- guurtjes). Uit het karton 8 kleine drie- hoekjes knippen en deze dubbelvouwen. De driehoek- jes op de vouw V4 cm in knippen en de randjes om- vouwen. Op elk ei 2 drie- hoekjes als snaveltje tegen el kaar aanplakken. Met viltstift ogen op de eieren tekenen. Kuikentjes in eierstandaard- jes zetten. Met speciale paasafwrijf- plaatjes. Met voorgegomde plak- kertjes. wj De eieren beplakken met verschillende gekleurde lintjes. U kunt hier inpaklint en haarlint voor gebruiken. De eieren beplakken met confetti. Maak met een per forator zelf confetti van ge- kleurd papier. Bijv. van vouwblaadjes of gekleurd aluminiumfolie (te KOop in de boekwinkel). Op de eieren figuurtjes, bloemetjes of lettertjes teke nen met eier-viltstiften (met een buigzame punt). Ongekleurde eieren kunt u leuk versieren door ze te ver- pakken in gekleurd cellofaan papier of gekleurd alumi niumfolie. Een lint er om- heen en klaar is uw paasei. V Hiervoor heeft u't volgende Lodig: 4 gekookte bruine of eurde eieren, een stukje;) of gekleurd karton en einer stukje roze kar ton of karton in een afste- kende kleur, dropveter, rood isolatieband of plakband, viltstift, eierstandaardjes (zie brooddeegfiguurtjes), lijm. Knip Jit het bruine karton langtverpige oren die net zo lang zijn als de eieren. Knip PEit het roze karton dunnere en kortere oren. Plak de roze oren op de bruine oren. Vouw de onderste randjes om en plak de oren op de eieren. Knip de dropveter op de juiste maat voor snorha- ren en plak drie snorharen met een klein stukje rood isolatieband op de voorkant van de eieren. Teken met een viltstift grote haze-ogen op de eieren. Zet de Paashaas- eieren in eierstandaardjes. Eierstandaardjes maak je heel makkelijk van een stukje WC-rol of keukenrol van ca. 3-4 cm breed. Omwikkel het rolletje met (gekleurd) alumi- numfolie of met een lange en dikke fel gekleurde wollen draad, breikatoen of in paklint. Of plak er gekleurde reepjes papier of lintjes op. 52 AllerHande

Allerhande | 1990 | | pagina 52