VRAGEN OVER Weet u wat het beste is voor uw haar: een kam of een borstel? En wat denkt u, welke invloed heeft het gebruik van een hairspray op het haar? De antwoorden op deze en andere vragen geven we hier. 1 Heeft een cremespoeling wel zin? 2. Hoe breng ik m'n haar het beste in model? HAA Een cremebehandcling is ze- ker zinvol. De creme vormt namelijk een dun laagje om elke haar en beschermt deze zo tegen factoren van buiten- af, zoals kou, wind en droge verwarmingslucht. Dat laagje houdt het haar bovendien soepel en makkelijk door te kammen, waardoor het beter in model te brengen is en minder snel splijt. Cremespoelingen zijn er bij Albert Heijn voor elk haar- type en zelfs voor geperma- nent of gekleurd haar. Ook mensen met vet haar hebben er baat bij, mits zij alleen cremespoeling op de punten aanbrengen, die juist heel droog kunnen zijn. Een cremespoeling verdeelt u na het wassen over het hand- doekdroge haar en laat u even inwerken. Dan goed uitspoelen en uw haar is weer superzacht en veer- krachtig. Met stylingprodukten. En die zijn er tegenwoordig in overvloed: gel, wax, schuim of creme. Welke u kiest ligt aan uw haar en uw voorkeur. Gewone gel geeft het haar meer volume en maakt het eenvoudiger in model te brengen. Doe een hoeveel- heid ter grootte van een pingpongballetje in uw hand- palm en verdeel het over uw vochtige of droge haar. Met wetgel lijkt het, zoals de naam al doet vermoeden, als- of uw haar nog nat is. Dat effect is heel mooi wanneer u kort haar hebt en het strak achterover kamt of juist als u een weelderige bos krullen heeft. Met schuimversteviger lijkt dun, slap haar een beetje vol- ler. U gebruikt het op de- zelfde manier als gel. Wax is een heel populair sty- 72 AllerHande

Allerhande | 1990 | | pagina 72