Ook bij planten en LET AH VOORAL OP VERS Speciale wensen om kwaliteit te waarborgen Bloeigarantie en bloeiproef Verse bloemen en planten: in bijna de helft van alle AH-winkels is er zo'n 'groene hoek'. De specialiteit? Vers! En dat is weer een kwestie van kwaliteit. Die staat namelijk, zoals altijd, voorop. Omdat AH zoveel winkels heeft, zou ook de uitdruk- king's lands grootste bloe- mist op z'n plaats zijn. Maar, AH is geen bloemist in de traditionele zin van het woord. Er worden geen spe- ciale boeketten en bloem- stukjes gemaakt. Daarbij zijn de meeste soorten bloemen en planten niet permanent verkrijgbaar, want het assor tment wisselt heel snel. Er zijn altijd wel bloemen, boe ketten, groene en bloeiende planten, maar in de ene week zijn het andere dan in de volgende week. Geen vast as sortment dus. Maar bloemist of niet, de kwaliteit is uit- muntend. Daarvoor zorgen onder andere inkopers van AH's eigen Bloemen- en Plantencentrale in Woerden. Bij Woerden denk je niet meteen aan bloemen, eerder aan kaas, maar die plek is wel zorgvuldig gekozen. 't Ligt goed centraal ten op- zichte van de veilingen en voor de distributie door het hele land. AH wil niet van een veiling afhankelijk zijn. Met het oog op de hoeveel- heden die nodig zijn om alle winkels te bevoorraden, maar ook omdat elke veiling z'n sterke punten heeft. Het leeuwedeel van het AH-as- sortiment wordt via de vei lingen gekocht, maar niet al- les. Omdat nooit precies van tevoren vast staat wat er op de veilingen wordt aange- voerd, kiest AH soms voor directe import of samenwer- king met kwekers in eigen land. Import is vooral in de winter handig. AH haalt bij voorbeeld narcissen uit En- geland (want daar bloeien ze eerder) en bloemen en blad- soorten voor de boeketten uit Zimbabwe en Kenia. Denk aan ridderspoor, bu- plurum en eucalyptus. De hele winter door kiest AH voor anjers uit Spanje, omdat het klimaat daar op dat mo ment beter is en Spaanse an jers dan sterker zijn. Gladiolen, dahlia's en tros- chrysanten worden vaak di rect bij Nederlandse kwekers gekocht. Maar ook veldbloe- men als carthamus, de snel populair geworden distel met de oranje knop. Het grote voordeel van zo'n direct con tact is, dat er aan allerlei wensen tegemoet kan wor den gekomen. Bij regenachtig weer bij voorbeeld vraagt AH aan de leverancier van carthamus om de bloemen niet met honderd stuks in een bak te leveren, maar' met vijftig. Dan hebben de bloe men lucht, kunnen ze beter drogen en is er minder kans op smet. Om een goede kwaliteit te waarborgen heeft AH dus al lerlei wensen, maar er wor den ook eisen gesteld aan de leveranciers van bloemen en planten. Zo worden er alleen potchrysanten verkocht waarvan de bloemen minder open zijn. De kleur moet wel zichtbaar zijn, maar de knoppen moeten zo dicht zijn om u er thuis zo lang mogelijk van te laten genie- ten. Goede kwaliteit is ook be- langrijk omdat AH voor een aantal planten bloeigarantie BLOENEN 38 AllerHande

Allerhande | 1990 | | pagina 38