hetOOSTEN Eten uit Singapore: EEN CULINAIR PARADIJS scheppen. Tahoe er weer door scheppen. Op smaak brengen met zout en peper. Vulling in een schaal schep pen en warmhouden. In een koekepan met een anti-aan- baklaag (doorsnede ca. 20 cm) 1 eetlepel olie verhitten. Beetje beslag in pan schep pen en over hele panbodem laten uitvloeien, eventueel overtollig beslag eruit schen- ken. Op hoog vuur bakken tot bovenkant droog is, maar onderkant nog niet bruin. Flinterdunne omelet keren en nog enkele seconden aan de andere kant bakken. Op een platte schaal laten glijden en warmhouden. Op dezelfde manier nog ca. 12 omeletjes bakken, steeds eerst een paar druppels olie verhitten. Het keren van de omeletjes gaat het makkelijkst door de rand van een omeletje met twee handen tussen twee vingers vast te pakken en omhoog te trekken en snel andersom in de pan te leggen. (Pas op dat u uw vingers niet brandt). Alle bijgerechtjes, de vulling en omeletjes op tafel zetten. Eetwijze: Een omeletje op het bord leggen en aan een kant wat vulling scheppen. Hierover naar keuze enkele van de bijgerechtjes verdelen. Omeletje oprollen en in stukjes snijden. Eventueel een beetje sojasaus erover schenken. Voorbereiden: ca. l'/z uur Bereiden: ca. 1 uur Prijs p.p.: ca. f 5,75 Bevat per eenpersoonsportie: 590 Calorieen vet 39 g - eiwit 40 g - koolhydraten 20 g Singapore is een waar cu- linair paradijs omdat iedere denkbare keuken er vertegenwoordigd is. Een van de keukens die zich in Singapore heeft ontwikkeld, is die van de Nonya's, een combinatie van de Chinese en de Maleise keuken. Poh pia is zo'n gerecht uit de No- nya keuken en het is ge- baseerd op de bij ons be- kende loempia. Bij de loempia wordt het deeg- velletje kant en klaar ge- kocht en bij de Poh pia maken we het zelf. Het leuke van de Poh pia s is dat het een echte doe- 3 het-zelf maaltijd is: het f wordt naar eigen smaak samengesteld, beginnend met een omeletje, een I blaadje sla, een beetje 0 vulling, iets van de bijge- =j rechten en vervolgens de saus erover. De omelet wordt opgerold en direct gegeten.

Allerhande | 1990 | | pagina 15