is toevalug ook'tzachtste J6 kunt geen dag zonder Page. TSTERKSTEZAKDOEKJE Jorf Waarom is er verschil in voedings- waardewijzers? Kan bak- en braadboter niet minder vet? Heeft toiletpapier in de aanbieding een andere kwaliteit? Adres voor onderhoud PMC apparaten Als ik naar de verpakking kijk, zie ik dat sommige voe- dingswaardewijzers meer in- formatie geven dan andere. De een vermeldt bijvoor- beeld wel iets over vitamine, kalk en ijzer, maar andere doen dat niet. Kunt u mij bier meer over vertellen H.J.H. TE B. Voedingswaardewijzers op de verpakking geven informatie over de voedingswaarden in een produkt. Wanneer een fabrikant een voedingswaardewijzer op zijn verpakking wil gebruiken, kan hij kiezen uit vier officiele modelien. Deze modellen ver- schillen onderling in de hoeveel- heid informatie die ze geven. Daarom staat op de ene ver pakking wel iets over vitamine, kalk en ijzer en op de andere niet. Sinds 1 november 1989 is het verplicht de voedingswaar den per 100 ml of per 100 gram op de verpakking te ver- melden. Op die manier kunnen de voedingswaarden van ver- schillende produkten goed met elkaar worden vergeleken. Al- leen voor produkten die per stuk worden gegeten (bijvoor- beeld croissants) mogen de voe dingswaarden per stuk worden aangeduid. Is bet ook mogelijk om een bak- en braadboter te laten fabriceren met minder Calo rieen? Per slot van rekening bestaat er naast margarine ook halvarine. MEVR. I. DE V. TE S. Het kenmerk van bak- en braad- produkten is, dat ze uit 95% vet bestaan. Op dit moment is het nog niet mogelijk om bak- en braadprodukten te maken met minder Calorieen (100 gram bak- en braadboter levert 870 Calorieen). Dan zou namelijk een deel van het vet vervangen moeten worden door iets an- ders. In halvarine gebeurt dit door 50% van het vet uit mar garine te vervangen door water. Dit maakt halvarine echter on- geschikt om in te bakken. Het spat teveel en het vlees kan sneller aanbakken. Deze metho- de (vet vervangen door water) kan daarom niet toegepast wor den bij bak- en braadprodukten. Nieuwe ontwikkelingen op dit gebied houden we vanzelfspre- kend nauwlettend in de gaten. Wanneer het AH-toiletpapier in de aanbieding is, lijkt het soms of de kwaliteit ook an- ders is. Klopt dat MEVR. H. TE W. Het AH-toiletpapier wordt voor ons geproduceerd door twee le- veranciers. De kwaliteitsnormen waaraan dit papier moet vol- doen zijn voor beide leveran- ciers hetzelfde. Het produktie- proces verschilt echter, waar- door de kleur en het relief van beide papiersoorten anders kan zijn. Wanneer er een aanbieding is van het AH-toiletpapier, wordt dit echter afwisselend door slechts een van beide le- veranciers verzorgd, met als ge- volg dat de helft van onze klan- ten dan toiletpapier koopt dat er anders uit kan zien dan men gewend is. Maar ondanks dit vi- suele verschil, is de kwaliteit dus precies hetzelfde. Nog steeds komen bij Albert Heijn veel brieven en tele- foontjes binnen van mensen die vragen naar onderdelen van de PMC snelkookpan. De service voor deze PMC snelkookpannen (maar ook voor de PMC wasau- tomaten, droogtrommels, centri fuges en stofzuigers) wordt ver zorgd door de firma Rijtol in Hil- versum, tel.: 035-850907 of 035-856260. Voor wat betreft de snelkookpannen en de was- machines beschikt men in ieder geval nog over alle onderdelen. AllerHande 69

Allerhande | 1990 | | pagina 69