ofi NAVEL LATE Zet bloemen niet meteen in DE VAAS AH GROENLOGO STEEDS VAKER IN DE WINKEL Vriendelijker voor mens, dier of milieu. Assortment kleine verpakkingen nog groter EEN KONING ONDER DE SINAASAPPELS Rooster IN DE SNEEUW Zet u bloemen ook al- g tijd meteen in een vaas, 5 vaak nog voor u de O boodschappen hebt uit- od gepakt? Het is verleide- lijk, maar toch is het beter om ze eerst een paar uur koel weg te zetten in veel water (nog beter: een avond of een nacht). Snijd de stelen wel schuin af, maar laat de bloerrien in de verpakking. Rol de bloemen eventueel strak in, in een extra vel bloemenpapier (niet in een krant). En dan in een emmer tot de helft in het water laten staan, zodat ze zoveel moge- lijk vocht op kunnen zuigen. Deze voorbereiding geldt voor alle soorten bloemen. Steeds vaker komt u in de Albert Heijn-winkels deze afbeelding te- gen. Het vertrouwde AH-logo met een groen blaadje vindt u bij het schap met die produkten van het AH-merk die vriendelijker zijn voor mens, dier of milieu. Bij voor- beeld bij de spuitbussen zonder CFK's, de cadmiumvrije kratjes voor Brouwers Bier of - zoals het afgebeelde voorbeeld - bij natuur- vriendelijker koffiefilters van onge- bleekt papier. AH Koffiefilters, natuurvriendelijk: vervaardlgd van ongebleekt papier. In de laatste maanden is het assortment een- en tweepersoonsverpakkin- gen bij AH behoorlijk uitgebreid. Een over- zicht van de voornaam- ste aanwinsten: - AH kabeljauwfilet in 400 g verpakking is graatvrij en verdeeld in 4 porties van 100 gram. - Bonduelle heeft nu 3 soorten diepvries- groenten in bolletjes die u zo uit het pak kunt schudden. - Van Iglo zijn er nu ook prei a la creme en bladspinazie a la creme fraiche in deelblokjes. ©<D - Het assortment een- persoons-diepvriesmaal- tijden is uitgebreid met lasagne, tortellini, spag hetti Bolognese en ra violi van Iglo. Ook het assortment thuismenu's en light menu's van Iglo is uitgebreid. - Er zijn drie meuwe topkwaliteit AH-merk pizza's, die zo goed smaken dat u ze in geen restaurant lekkerder eet: de pizza ristorante. - Struik heeft zijn hele assortiment eenper- soonsmaaltijden sterk verbeterd en uitgebreid met o.a. Pasta Bologne se en Lasagne met run- dergehakt. - Er zijn nu 4 soorten AH eenkopsthee: ana nas, citroen, Engelse melange i en mango. - Crispy chips naturel, cheese/onion en paprika zijn er nu in zakjes van 30 g. Per 6 zakjes in een handig draagtasje.®© - Een blikje Unox soep superieur (330 ml) is ge- noeg voor een flink bord heerlijke soep. - John West Fancy pink zalm is nu ook verkrijg- baar in blikjes van ca. 105 g. - Met z'n tweeen heer- lijk rode kool met ap- peltjes of zuurkool (in 3 soorten) eten kan nu ook heel makkelijk met de nieuwe foliepakken (250 g) van AH. Enkele jaren geleden ont- stonden aan een struik met navelsinaasappelen op een ci- truskwekerij in Valencia (Spanje) opeens een paar 'an- dere' sinaasappels. Deze ex- emplaren bleken nog zoeter en sappiger te zijn dan de toch al lekkere Chico-navels. Bovendien hadden ze een dunnere schil. 'Navel late' werd dit broertje van de na- velsinaasappel genoemd, om- dat hij pas laat in het seizoen wordt geoogst. Dit heeft een nadeel. Aan een late navel- boom groeien maar half zo veel sinaasappels als aan een gewone. Daarom zijn ze ook iets duurder. U herkent de 'navel late' aan het blauwe net. O CD Is het rooster van uw fornuis aangekoekt? Leg het een nacht buiten in de sneeuw, dan kunt u de volgende och- tend het vuil er gemakkelijk afborstelen. AllerHande 5

Allerhande | 1990 | | pagina 5