k Dagverse ingredienten In de verpakking MET ZORG VERPAKT Kwaliteit is de slogan WEER OPWARMEN In de brand- schone proef- keuken wordt de receptuur uitgedokterd voor de verse maaltijden van de AH - Huis- traiteur. EUR Links: Verse produkten moe- ten verser dan vers zijn. Bij de geringste twijfel gaat een partij retour afzender. De omeletjes voor nasi en bami worden in kleine koeke- pannetjes ge- bakken. Voedsel wordt al eeuwen ge- conserveerd. Drogen en ro- ken gebeurde al ver voor het begin van onze jaartelling. Een heerlijk produkt als kaas danken we aan voorvaderen die er alleen rnaar op uit wa- ren om melk houdbaar te maken! En zonder de ont- dekking van pekelen en in- leggen zouden de lange rei- zen naar de noord- en de zuidpool niet mogelijk zijn geweest. Tegenwoordig bestaat er voor elk produkt een ideale conserveermethode. Melk kan het beste worden gepas- teuriseerd, spinazie blijft diepgevroren in goede condi- tie om nog maar niet te spre- ken over de conditie van ge- rookte zalm. Maar, dat zijn allemaal bewaarmethoden voor enkelvoudige produk ten. Het conserveren van kant- en-klare gerechten met een ingewikkelde receptuur wilde tot voor kort niet zo erg iuk- ken. Er zijn wel complete maaltijden - ingeblikt, inge- vroren of gedroogd - maar verse, verpakte maaltijden waren er nog niet. Tot Al bert Heijn in de loop van het vorige jaar een leverancier ontmoette die zojuist de uit- vinding van z'n leven had ge- daan. Uiteindelijk werd hij de AH-Huistraiteur, een titel die zonder meer is verdiend. AllerHande nam een kijkje in zijn keuken. De proefkeuken is klein en gezellig en vooral onberispe- lijk schoon. Net als de rest van het splinternieuwe be- drijf, waarin 1,2 miljoen wit- te tegels zijn verwerkt plus een kilometer roestvrijstalen afvoergoten. In die proefkeu ken, zeg maar gerust prof- keuken, wordt in riauw over- leg met Albert Heijn de re ceptuur uitgedokterd voor AH's verse maaltijden. Dat is geen kleinigheid, wgnt alle gerechten die de AH-Huis traiteur bedenkt, moeten op betrekkelijke grote schaal uitvoerbaar, en wat mis- schien nog belangrijker is: van restaurantkwaliteit zijn. Dat is het uitgangspunt. Niet zo gek, want onze traiteur is van culinaire komaf en heeft zijn sporen verdiend in de restaurantwereld. De culinaire inslag heeft grote invloed op De zwarte pvc-vrije kunststof schaaltjes waarin de maaltijden van de AH-Huistraiteur worden verpakt, zijn ware wondertjes. U kunt de maaltij den nameiijk met schaaltje en al (en afdekfolie!) op allerlei manieren verwarmen. In de magnetron uiteraard, maar ook in een gewone oven of in een heteluchtoven (200°C). Of 'au bain-marie'. Sommige maaltijden kunt u trouwens ook in een pannetje verwarmen. Prik met een vork een paar gaatjes in de afdekfolie om overdruk te voorko- men. U hoeft niet bang te zijn dat de maaltijd daarvan uitdroogt. Hoe het allemaal moet staat duidelijk op de verpakking. de keuze van de ingredien ten. Die moeten van topkwa- liteit zijn, ook dat kleine kerstomaatje, en verser dan vers. De leveranciers van groenten, vlees, vis en andere veelal dagverse ingredienten worden met zorg gekozen, maar als er tijdens de keuring bij binnenkomst ook maar een spoortje twijfel bestaat, komt een partij niet verder dan het gekoelde voorpor- taal. Om vervolgens resoluut retour afzender gestuurd te worden. Zo kon het een paar maanden geleden bij voor- AllerHande 53

Allerhande | 1990 | | pagina 53