Allerlei nieuws Tahoe: lekker alternatief Nu volop keus in zuurkool Huiswijn, sherry en advocaat in kleine flesjes Met AH-wijnen sparen voor mooie glazen 3,95 Tahoe is een goed alterna tief voor mensen die een keer geen vlees willen eten. Het is gemaakt van sojabonen en is afkomstig uit de Oosterse keuken. Tahoe is een produkt waar je iets aan moet doen om het lekker te maken. Van zichzelf heeft tahoe een wat flauwe smaak, maar het neemt wel goed de smaak van kruiden op. Marineren is dus de aan- gewezen bereidingsmetho- de. Bij voorbeeld in een marinade van ketjap of Chinese sojasaus, gember- siroop en sherry. Ook Chi-1 nese produkten als hoisin- saus of oestersaus geven tahoe een pittige smaak. Als u tahoe eens op z'n Hollands wilt klaar maken, kunt u de blokjes of plak- jes ook een half uurtje in een marinade met toma- tenketchup of mosterd leggen. Plakjes en blokjes tahoe kunt u het beste in een koekepan met een anti- aanbaklaag bakken in niet te weinig olie en op vrij hoog vuur. Daarmee voor- komt u dat de tahoeplak- jes aan de panbodem vast gaan zitten. Dep de plak jes of blokjes voor het bakken wel even droog met keukenpapier. Tahoe wordt verkocht in plastic pakjes met een in- houd van 500 gram en ligt bij de panklare groen- te in de koeling. Reken als vleesvervanger op ca. 125 tot 200 gram per per- soon. 100 gram tahoe be- vat 8 gram eiwit en levert 76 Calorieen. Een beetje uitgekeken op zuurkool-stamppot? Maak zuurkool dan eens anders klaar. Geef bij voorbeeld zuurkool als groente bij gebakken karbonade, var- kenslapje, gehakt of kipfi- let. De zuurkool wordt dan extra lekker als u er stuk- jes perzik, ananas of rozij- nen door mengt. Zuurkool wordt net iets minder zuur als u een beetje tomaten- puree of currygewiirtzsaus en enkele eetlepels slag- room of creme fraiche laat meestoven. Heel lekker is ook kip met zuurkool: braad een kip aan en schep zuurkool door het braadvet. Leg de kip er weer op en voeg 1 dl witte wijn toe. Stoof de kip in ca. 1 uur gaar. De zuurkool maakt het kippevlees heerlijk mals en het braadvocht van de kip maakt de zuurkool lek ker zacht van smaak. Albert Heijn heeft volop keus in zuurkool: zuurkool naturel, wijnzuurkool en kruidenzuurkool in zakjes met een inhoud van 500 g. Deze zuurkoolsoorten moeten ca. 20 minuten koken. Er is ook gekookte zuurkool met Riesling wijn. Deze zuurkool hoeft u al- leen in de folieverpakking ca. 10 minuten in kokend water te leggen. Gekookte zuurkool is er in pakjes van 500 g en 250 g. - AH Huiswijn rose: een iets zoete, maar frisse ros6, 4,95 - AH Rheinhessen: een iets zoete, frisse witte Duitse Rijnwijn, 4,95 - AH Bergerac: een stevi- ge, karaktervolle, droge rode wijn uit Frankrijk, 6,45 - AH Anjou Blanc: een vriendelijk zachte, iets zoete witte wijn uit Frank rijk, 5,95 - AH Blanc de Blancs: een witte, droge wijn gemaakt van uitsluitend witte drui- vensoorten, 4,95 - AH Cotes du Roussillon: een milde, droge rode wijn uit Zuid-Frankrijk, 5,65 - AH Valdepenas: een zacht-droge, rode wijn uit Spanje, 5,95 - AH Barossa Valley: een voile, droge rode wijn uit Australie, 6,95 Met z'n tweeen of alleen eten vraagt soms ook om een glaasje wijn. Een ge- wone fles wijn is dan eigenlijk te groot. Handig om dan enkele kleine fles jes wijn in huis te hebben. De 'kleintjes' AH Huiswijn bevatten 0,25 liter van precies dezelfde wijn als er in de grote flessen zit. Genoeg voor 2 glazen. De 'kleintjes' wijn zijn ook makkelijk om te gebruiken bij het koken. Het is toch - AH Huiswijn wit, flesje 0,25 liter 1,50 - AH Anjou Blanc, flesje 0,25 liter 1,75 - AH Cote du Roussillon, flesje 0,25 liter 1,65 Ook advocaat en sherry zijn tegenwoordig in kleine flesjes te koop: - AH Advocaat, flesje 0,2 liter, 2,98 dXSXD© - Blason, droge manzanilla sherry, flesje 0,375 liter, zonde om een grote fles wijn open te trekken als er in een gerecht maar een deciliter wijn nodig is. De volgende wijnen zijn in kleine flesjes te koop: - AH Huiswijn rood, flesje 0,25 liter 1,50 Liefhebbers van een goed glas wijn kunnen nu bij Albert Heijn sparen voor mooie wijnglazen. Op alle een liter flessen AH-huis- merkwijn zit tien weken lang een spaarzegel die op een speciale spaar- kaart kan worden geplakt. (Spaarkaarten vindt u bij het wijnschap.) Heeft u uw spaarkaart vol (zes ze- gels), dan hoeft u nog maar 4,95 bij te betalen om in het bezit te komen van een setje van drie Leerdam wijnglazen van het sierlijke model Corona (inhoud 2 dl). De normale prijs (zonder spaarkaart) voor deze glazen bij AH is 7,95. De actie loopt tot en met zaterdag 14 april 1990. Het zal niet veel moeite kosten om zo'n set mooie glazen bij elkaar te spa ren. Het enige dat u hoeft te doen is genieten van een goed glas wijn. De AH-huismerkwijnen wor den streng geselecteerd. Er zijn tien verschillende soorten. Om de keuze makkelijker te maken wor den ze hier even op een rijtje gezet: - AH Huiswijn rood: een milde rode wijn, 4,95 - AH Huiswijn wit: een mild droge witte wijn, 4,95 AllerHande 15

Allerhande | 1990 | | pagina 15