Lb m%- iniuwersBiP! gelijk, zoals garde- room, creme fraiche, zure room, koffieroom en voile koffiemelk. Om te voorkomen dat deze zuivelprodukten kunnen gaan schiften is het beter de room of melk op temperatuur te brengen met een klein deel van de soep of saus. Voeg de rest van soep of saus pas daama aan het gerecht toe. Ook kunt u om schiften te voorkomen de room of melk pas toevoegen als u de soep of saus opdient. Slagroom bevat 35% vet evenals creme frai che, dat van slagroom wordt gemaakt. Garde- room bevat 25% vet. Koffieroom en zure room zijn ook ver- wante produkten en be- vatten beide 20% vet. Het vetgehalte van kof fieroom is 10% en dat van voile koffiemelk Grote verpakkingen zure room De verpakking van y8 liter is afgestemd op de behoefte van de klant. In veel recepten wordt deze hoeveelheid of zelfs nog minder toege- past. Het maken van een grotere verpakking vereist investeringen in nieuwe machines. Al- leen voor gebruik tij- dens de feestdagen is het produceren van zo'n grotere verpak king niet rendabel. Teruggeven van ongeopende flessen In principe heeft onze bedrijfsleider gelijk dat onze onvoorwaar- delijke kwaliteitsga- rantie bedoeld is voor produkten waarvan de kwaliteit niet in orde is. Voor flessen drank kent AH echter een ex tra service. Binnen de grenzen van het redelijke kunt u on geopende drank terug geven, op voorwaarde dat u daarover met de hoofdcaissiere een af- spraak hebt gemaakt. Als u daarbij de kassa- bon bewaart en binnen drie weken met de arti- kelen terugkomt, levert dat in het vervolg geen problemen meer op. Wat betekent de letter a in de dagblad- advertenties? De aanduiding a, b of c staat bij de wekelijkse vleesaanbiedingen in de dagbladadverten- ties. Deze letters heb- ben betrekking op de regio waarvoor de AH- vleesaanbiedingen op dat moment gelden: de noordelijke/oostelijke (a), de westelijke (b) of de zuidelijke (c) provincies. De letters zijn in de eerste plaats bedoeld voor de kranten, zodat die de juiste adverten tie kunnen plaatsen in de juiste editie. Voor u als klant heeft deze aanduiding nau- welijks betekenis. Al- leen wanneer u tijdens uw vakantie uw krant naar uw vakantie-adres laat nazenden. Graag zou ik willen weten of het mogelijk is om zure room in grotere verpak kingen te verkopen dan de gebruikelijke Vfe liter. Vooral met de feestdagen vind ik die kleine verpak- king niet erg handig. MEVR. T.V.D.B-D.J. TEP Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH te koop zijn of over andere zaken die u bij AH tegenkomt? De bedrijfsleider in uw AH-winkel zal met genoegen uw vragen beantwoorden. Voor meer informatie kunt u gratis bellen met de nieuwe AH Servicelijn: 06-0305. Uw schriftelijke reactie kunt u sturen aan AllerHande, Antwoordnummer 250,1500 VC Zaandam (geen postzegel). Vragen die voor een groter publiek interessant zijn, worden in deze rubriek gepubliceerd. Alle briefschrijvers krijgen persoonlijk antwoord. Onlangs had ik een teleur- stellende ervaring in uw filiaal in mijn straat: na een feestje hield ik twee flessen sherry over, die ik enkele dagen later terug- bracht naar het filiaal. De bedrijfsleider zei dat hij geen flessen terugnam als daar vooraf geen afspra- ken over waren gemaakt, tenzij er iets mis was met de sherry. Na enig aan- dringen mocht ik de fles sen toch teruggeven, maar voor een goede en bekende klant valt zo'n si- tuatie tegen. MEVR. R.H. TEA. Deze week nam ikuw ad- vertentie in mijn avond- blad door en zag bij een van de geadverteerde vleesartikelen de letter a staan. Omdat er verder in de advertentie geen uitleg wordt gegeven, vraag ik mij af welke betekenis deze letter heeft. DHR.R.B.TEB.

Allerhande | 1989 | | pagina 93