WieKaas Kiest Kollumer Kollumer van Frico. Veel Voller, veel romiger. A L L E R L E I Klok Krachtwas milieuvriendelijker boter Kies voor halfvolle tijdens de kerst Voorgebakken brood: handig voor de feestdagen KCSLMJMER i Als u kiest voor kaas met karakterdan kiest u voor Kollumer van Frico. f Want Frico Kollumer heeft I x verrassend veel smaak. Veel voller, veel romiger. Veel lekkerder dan u gewend bent. Kollumer dankt zijn speciale karakter aan de geheel eigen bereidingswijze, en de zorgvuldige rijping van 3 maanden. Zo blijft de rijke, namurlijke smaak volledig bewaard. En dat proef je. Op de boterham, bij de borrel, als tussendoortje.... Voor u het weet, wilt u alleen nog maar Kollumer. *r*Sc^? Klok heeft een nieuw was- poeder ontwikkeld, dat niet alleen geen fosfaten, maarookgeen sulfaten bevat. Ook sulfaten zijn schadelijk voor het milieu. Ze kunnen de oorzaak zijn van rioollekkages, die bo- dem- en grondwaterver- vuiling tot gevolg hebben. Sulfaten worden gebruikt om de wasactieve stoffen te binden, maar zijn zelf niet nodig voor een schone was. Klok Krachtwas waspoe- der is bovendien zo ge- concentreerd, dat het vo lume tot de helft is terug- gebracht. Met 1 kilo Klok krachtwas kan net zoveel worden gewassen als met 2 kilo 'gewoon' waspoe- der. Dat scheelt niet al leen schadelijke stoffen, maar ook verpakkingsma- teriaal. Om te wennen aan de kleinere hoeveelheid waspoeder, wordt een maatschepje bijgeleverd. Echte boter op een sneetje kerstbrood is natuurlijk niet te versmaden, maar mis- schien wel een aanslagop uw lijn. Half volle boter is dan een goed alternatief. Halfvolle boter bevat maar 41% melkvet, tegen gewone boter 80%. Op een sneetje brood of krentebrood scheelt dat al ca. 20 Calorieen. U kunt halfvolle boter, net als halvarine, niet gebruiken om te bak- ken. AH Halfvolle boter zit in een kuipje van 250 g. Prijs: J 2,29. Zeker nu kerst op maan- dag en dinsdag valt, is het praktisch om wat voorge bakken broodjes in huis te halen. Croissantjes, kaiserbrotchen, pistolets of stokbrood. U zet ze al- lemaal na enkele minuten bakken in de oven 'oven- vers' op tafel. Heerlijk bij het kerst-ontbijt, een uit- gebreide brunch of voor een lekkere snack tussen- door. In elke verpakking voorge bakken brood van het huismerkzitdeze dagen een leuk klein recepten- boekje ingesloten, met veel lekkere ideetjes. Partybroodjes komen deze feestdagen zeker van pas. Dit zijn voorge bakken broodjes in mini- uitvoering. Elk broodje weegt niet meer dan 25 g. Een verpakking bevat 4 kleine croissants, 4 kleine harde bolletjes en 4 mini pistolets. Lekker bij een buffet of in plaats van een stukje brood bij de soep of het voorgerecht. Ook de partybroodjes zijn erg geschiktvoor hetmaken van kleine hapjes. AllerHande 73

Allerhande | 1989 | | pagina 73