A L L E R L E I Handig apparaatje voor het sluiten van plastic zakken Meer keus in vis bij Albert Heijn Nieuw: cider van hoge kwalitelt Vier variaties op tonijn in blik Kerststukje met zelfdovende kaarsenhouder f 'mU'MiUMi Met de Pritt Sealer, een handig klein apparaatje, kunt u heel makkelijk uw plastic zakken sluiten. Handig als u bij voorbeeld zelf groente en andere produkten invriest. Het apparaatje werkt op de- zelfde manier als het plak- bandapparaat bij de groente-afdeling. Met de Pritt Sealer gesloten zak ken kunnen weer makke lijk open, omdat aan de sluiting een klein papie- ren stripje zit. Het papie- ren stripje kan bovendien gebruikt worden als eti- 4 I ketje. Prijs f 14,95. Na- vulling met twee rollen plakband en 2 rollen pa- pierstrips, f 4,95. Ook voor vis kunt u weer bij Albert Heijn terecht. Natuurlijk is er weer va- cuilmverpakte gerookte zalm en gerookte paling. Niet in pakjes van 100 g, maar in verband met de feestdagen in pakken van 200 g. De prijs van ge rookte zalm is drastisch verlaagd, maar de kwali- teit is onveranderd n.l. zalmfilet van de wilde Co- ho-zalm uit Canada! Prijs 200 g zalmfilet f 13,90, 200 g paling f 15,90. Dit jaar is dan nog heer- lijke vacuiimverpakte ge rookte forelfilet aan het verse vis-assortiment toe- gevoegd. Prijs 200 g J 7,50. Daarnaast heeft Albert Heijn dit jaar twee nieuwe visprodukten in de diep- vries liggen: Crabfantasy en Noorse garnalen. Crabfantasy is imitatie- krab, volgens een speciaal procede gemaakt van Alaska Pollak (een type kabeljauw) en het aroma van echte krab. Crabfan tasy is qua structuur en smaak nauwelijksteon- derscheiden van topkwali- teit echte krab, die jam mer genoeg niet meer te betalen is. Crabfantasy is heerlijk in krabcocktail of -salade, bij een hors d'oeuvre, op een sand wich of als vulling in vis- soep. Inhoud: 200 g, Prijs: f 5,95. De Noorse garnalen (soort Pandalus Borealis) van Al bert Heijn zijn een topper op hetgebiedvan kwali- teit en smaak. Niet te ver- gelijken met de garnalen die vaakals Noorse gar nalen worden aangebo- den. Deze Noorse garna len komen meestal niet meer uit de 'Noorse' wate- ren, maar worden gevan- gen in tropische gebie- den. De Noorse garnalen staan in de Scandinavische Ian- den net zo hoog aange- schreven als in Nederland de Hollandse garnalen. Deze Noorse garnalen worden gevangen langs de kustvan Noorwegen, IJsland en Groenland. Ze worden direct na de vangst op zee gekookt, gepeld, gesorteerd en diepgevroren. Dediepge- vroren garnalen worden door een miniscuuldun laagje ijs tegen uitdrogen beschermd. Er wordt maar weinig zout toege- voegd en er worden geen conserveermiddelen ge bruikt. Inhoud: 100 g, Prijs j 3,95. Er staat een nieuwe cider (appelwijn) bij Albert Heijn in 'tschap: Bulmers Fine Dry English Cider. Het gaat hier om een grand cru onder de ciders uit het grootste ciderhuis ter wereld. Bulmer maakt deze cider speciaal voor de export, aangepast aan de Neder- landse smaak. Het resul- taat is een droge, lichte en verfrissende cider met een hogeralcoholpercen- tage dan normaal. Dit is het gevolg van een tweede gistingtijdens het produk- tie proces. Cider is lekker als aperi- [XG LISH CIDI tief, bij voorbeeld in plaats van een glas wijn, maar deze appelwijn leent zich ook uitstekend voor het maken van mixdrank- jes en bowl. Cider heeft als groot voor- deel boven wijn dat het minder Calorieen bevat. Een glas cider (1 dl) levert maar 50 Calorieen, terwijl een glas witte wijn wel 100 Calorieen levert. Een fleurig kerststukje ge maakt van zijden bloemen en takjes. Het heeft een zelfdovende kaarsenhou- der, waarin u een beetje water kunt doen, zodat de kaars vanzelf dooft als hij is opgebrand. De bloemen kunnen dan geen vlam vatten. Deze niet van echt te onderscheiden tafelde- coraties zijn er in vier kleuren: wit, rood, zalm en oud raze. Compleet met cadeauverpakking, f 9,95 Er zijn vier nieuwe soor- ten tonijn in blik. Twee tonijnvariaties zijn tonijn met ui en tonijn in Provenqaalse saus (een kruidige tomatensaus met kappertjes). Lekker om te gebruiken in bij voorbeeld sauzen bij pasta, maaltijd- salades en op een stok- broodsandwich. De blikjes hebben een nettogewicht van 135 g. Prijs: J 2,49 (merk: Saupiquet). De Western-salade bevat naast tonijn ook ma'fs, rode peperstukjes en stukjes wortel, erwtjes en olijven. In de Salade Pay- san wordt tonijn gecombi- neerd met groene peul- boontjes. U kunt deze 'Sa- ladieres' gebruiken als hoofdgerecht, als snelle eenpersoonslunch of als voorgerecht. Een blikje met een nettogewicht van 250 g is dan voldoende voor ca. 3 personen. Prijs: f 3,49 AllerHande 57

Allerhande | 1989 | | pagina 57