EMAGNETRON EEN GROTE HULP BIJ UW KERSTDINER SCHAAL OF BORDEN VERWARMEN Kerst, dan kunt u wel wat hulp gebruiken in de keuken. Een grote hulp bij het kerstdiner is de magnetron. Kijk maar wat die voor u in drukke tijden kan betekenen. A1 met het samenstel- len van uw kerstmenu kunt u er rekening mee houden dat de magne tron u veel werk uit handen kan nemen. Bij voorbeeld door eens wat ingewikkelde ge- rechten op't menu te zetten, die in de magne tron snel zijn gemaakt, maar anders veel tijd zouden vergen. Een zelfgemaakte pate bij voorbeeld, of een vis- terrine of kleine groen- tetimbaaltjes. Ook bij gerechten die niet in de magnetron kunnen worden bereid, kan de magnetron vaak van dienst zijn. Lees met dit in uw achter- hoofd de recepten van te voren goed door en kruis steeds aan waar u de magnetron kunt inschakelen. Zoek eventueel de manier van bereiden, het ver- mogen en de berei- dingstijd op in een magnetronkookboek of in vorige nummers van AllerHande en zet deze gegevens in de kantlijn bij het recept. Bij de kerstrecepten in deze AllerHande staat onder het recept al aangege- ven wanneer u de mag netron kunt gebruiken. Eenpaar voorbeelden Een kleine hoeveel- heid kipfilet of vis gaarmaken voor in een cocktail of een soep. Leg de vis of kip op een bordje en dek deze af met magnetronfolie. Reken op ca. 1-2 minu- ten per 100 gram op driekwart van het ver- mogen (525-600 Watt). Klein gesneden groenten blancheren voor in een saiade of terrine. Doe de groente in een kommetje en voeg ca. 2-3 eetlepels water toe. Verwarm de groente ca. 1 minuut per 100 gram op vol vermogen (600-700 Watt). Plakjes spek bakken voor over een saiade. Leg de plakjes spek tussen twee stukjes keukenpapier op een bordje en bak ze in de magnetron op vol ver mogen (600-700 Watt) knapperig bruin. Kant-en-klaar ijs smeu'ig laten worden voor het zelf maken van een ijstaart. Zet het ijs in de verpakking (zonder deksel) in de magnetron en laat het in ca. 3 minuten op vol vermogen (600-700 Watt) zacht worden. Een kleine hoeveel- heid bouillon nodig? Verwarm dan in een kommetje of glas de benodigde hoeveelheid water op vol vermogen (600-700 Watt) in de magnetron (1 dl water duurt 1 minuut) en los er dan bouillonpoeder in op (ca. 1 theeiepel bouillonpoeder per dl). Magnetron vervangt waterbad Gerechten als pate, ter- rines en timbaaltjes kunnen uitstekend in de magnetron worden be reid. Dan hoeft u niet moeilijk te doen met braadsledes vol met kokend water. Ook sausjes die u anders 'au bain-marie' klaar- maakt kunt u nu heel snel in de magnetron bereiden. Een Hollan- daisesaus bij voorbeeld of een warme chocola- desaus bij ijs. Hollandaisesaus: In een glas 75 g boter op vol vermogen (600-700 Watt) laten smelten. Intussen in een glazen schaal of maatbeker 1 eidooier loskloppen met i/2 eetlepel azijn en 1 eetlepel water. De hete boter erdoor klop- pen. De saus nog 1-2 keer ca. 10 seconden in de magnetron verwar- men en tussendoor goed doorkloppen tot hij bindt. Chocoladesaus: Breek boven een glazen schaaltje of maatbeker 1 tablet pure chocolade a 75 g in stukjes en schenk er 3/4 dl slag- room bij. Ca. 2 minuten verwarmen op vol ver mogen (600-700 Watt) en de chocoladesaus goed doorroeren. Groenten en bijgerechten 't Zijn juist de bijge rechten als groenten, aardappelgerechten en sausjes die op het laat- ste moment veel aan- dacht vragen. Waarom bereidt u ze niet van te- voren en warmt ze viak voor het opdienen (in de schalen!) nog even op? Groenten als peultjes, broccoliroos- jes en spruitjes kunt u ook nog even snel in de magnetron koken. Maak de groenten van tevoren schoon en doe ze in de schaal waarin u ze gaat opdienen. Voeg 2-3 eetlepels wa ter toe en dek de schaal af met een dek sel of magnetronfolie. Viak voor het serveren kookt u de groenten op vol vermogen (600-700 Watt) nog snel even gaar (ca. 2-3 minuten per 250 g). 4> I DE MAGNETRON Borden voorverwarmen in de magnetron: maak de borden nat en zet ze ca. 1-2 minuten op vol vermogen in de magnetron. Een schaal vult u met ca. Vi dl water en verwarmt u op dezelfde manier. Dit kan niet bij borden met gouden, zilveren of blauwe randjes of motiefjes. Ook als u gerechten opwarmt in de schalen moet u hier rekening mee houden. AllerHande 49

Allerhande | 1989 | | pagina 49