KOFFIE ROBUSTA RT HEijSi KOFFIE KOFFIE ESPRESSO ALBERT HEIJN espressokoffie in het schap hebben, eentje die dus wat fijner is gemalen: Perla Espresso. Perla Extra Mild, een raaagvriendelijke koffie Helemaal nieuw in het assortiment is de Perla Extra Mild. AH ontwikkelde een methode om de vertrouwde Perla Mild, op zich al een zachte kof fie, geschikt te maken voor mensen die snel last hebben van hun maag. Perla Extra Mild heet die bijzondere koffie. Voor het branden zijn de bo- nen ontdaan van vliesjes en vetten, die gevoelige magen kunnen prikke- len. Noem het een maagvriendelijke koffie voor mensen die graag koffie drinken, maar zich noodgedwongen moesten matigen. Drie soorten AH-koffie nu ook cafeme-vrij Cafe'ine (ook wel coffe'fne) is een reuk- en smaakloze stof in de koffie- boon, die koffie een stimulerende en opwekkende werking geeft. Som- mige mensen hebben hier, vooral's avonds bij het slapen gaan, last van. Daarom is er ook koffie waaruit de cafe'ine is verwijderd. Dit gebeurt al voor het branden en heeft geen in- vloed op de smaak. En om u de hele dag door van uw eigen vertrouwde koffie te laten genieten, heeft AH van drie soorten koffie ook een ca- feine-vrije versie: Perla Mild, Perla Robusta en Perla Mokka. U herkent ze aan hun verpakking; alle cafe'ine- vrije koffiepakken hebben een blauwe band bovenop het pak. Perla Aroma, voor de broodnodige variatie Perla Mild vormt ook de basis voor twee totaal nieuwe soorten: Perla Aroma in de smaken butterscotch en amandel-chocolade. In Amerika is koffie met een smaakje al heel lang populair. Toen AH met die wetenschap marktonder- zoek pleegde en vele klanten ver- schillende gearomatiseerde koffie- soorten liet proeven, kwamen but terscotch en amandel-chocola zo on- gelooflijk goed uit de bus, dat we die twee meteen in het assortiment op- namen. Dat chocolade goed harmo- nieert met koffie wisten we eigenlijk al. Misschien heeft u ook wel eens een mix gemaakt van koffie en cho- colademelk of een chocolaatje op de tong gelegd voor u een slokje koffie espressokoffie uit het AH-assorti- ment werd voorheen altijd wat grover gemalen dan de echte Ita- liaanse espressokoffie, omdat de meeste huishoudelijke espresso-ap- paraten niet genoeg kracht hadden om de stoom door heel fijn gemalen espressokoffie te persen. Maar de espresso-apparaten worden steeds beter en de trend van espresso-drin- ken zet steeds verder door. Albert Heijn blijft niet achter en wil daarom ook de echte Italiaanse fie heet nu Perla Robusta. Robusta zegt iets over de gebruikte soort kof- fiebonen: pittige Robusta. De me lange van deze koffie bestaat voor 60% uit Robusta-bonen. Net als de Perla Mild is ook Perla Robusta een koffie voor elk moment van de dag, alleen niet mild, maar pittig van smaak. Perla Mokka, voor fijnproevers Tot dusverre vormde Mokka de top van AH's koffiesoorten, maar voor veel mensen is Mokka de 'dagelijkse koffie' geworden. Twee van de tien pakken koffie die we verkopen, is Mokka! Net als de Perla Arabica be staat de Perla Mokka uit een me lange van alleen Arabica-bonen. Deze bonen zorgen voor de bijzonder geurige en krachtige smaak. Mokka is een koffie voor fijnproevers, ge schikt voor de mooiste momenten van de dag en natuurlijk ook als af ter-dinner koffie. Perla Espresso, nu van Italiaanse kwaliteit Echte koffieliefhebbers drinken espresso, een super pittige koffie overgewaaid uit Italie die wordt ge- dronken uit heel kleine kopjes. De AllerHande 45 Vroeger heette deze koffie 'Rabat', nu Perla Robusta.

Allerhande | 1989 | | pagina 45