fe* HE! VERNIEUWDE KOFFIE-ASSORTIMENT USJ-s ARABICA BLUE MOUNTAIN' DE ROLLS ROYCE ONDER DE KOFFIEBONEN JMUtC/S/JWr "Tji'"1 KOFFIE ALBERT HEIJN Veel artikelen van het huismerk laat AH maken door bekende fabrikan- ten, die elk specialist zijn op hun ge- bied. Die produkten worden vervaar- digd volgens de wensen en eisen en meestal ook volgens de recepten van AH. In AlierHande kunt u daar regel- matig artikelen over lezen. Maar er zijn ook huismerkartikelen die AH zelf maakt, soms al heel lang. Koffie is daar het voorbeeld van. Het ligt misschien niet zo voor de hand in deze tijd waarin het aantal koffie- branderijen op de vingers van een hand te tellen is. Maar ondertussen gaat AH's koffiebranderij geheel zelfstandig z'n eigen gang. AH maakt z'n koffie zelf, omdat hij weet, dat u koffie ontzettend belangrijk vindt. Zo zit dat dus. En dat vonden we hon- derd jaar geleden ook al, toen Albert Heijn als eerste winkelier zijn eigen koffie ging branden. Smaken verschillen... smaken veranderen Smaken verschillen en smaken ver anderen. Maar er is nog iets anders aan de hand. Op allerlei gebied neemt de consumptie niet toe, maar wilt u wel meer variatie. Dat hebben we bij thee en bier zien gebeuren en nu ook bij koffie. Al is iemand nog zo verknocht aan z'n eigen koffiesoort, je wilt ook wel eens iets anders. Van- daar dat de koffie-afdeling van de AH-winkels nu een totaal nieuw aan- zien heeft gekregen: het assortiment van het AH-huismerk (alle koffiepak- ken waar PERLA op staat dus!) is geheel vemieuwd. Er zijn vier nieuwe soorten bijgekomen, waar- mee het totaal op acht komt, en voor alle acht is een fonkelnieuwe verpak- king ontworpen. We laten ze hier de revue passeren. Perla Arabica, het paradepaardje We starten met een nieuwkomer, het paradepaardje onder de koffies van AH: de Perla Arabica. Uit onderzoek bleek namelijk dat er behoefte was aan een nieuwe koffie van buitenge- wone kwaliteit. De heren Yskes en Sijpkes zijn hiervoor op zoek gegaan naar Arabica-bonen van ongekende kwaliteit: de bonen die groeien aan de koffiestruiken die het hoogst op de berghelling staan en optimaal van de zon genieten. Die toppers vonden ze o.a. in Ethiopie, Kenia, Guatema la, Costa Rica en op Java en daar Het inkopen van de bonen, het uitkie- nen van de lekkerste melanges, het ontwikkelen van nieuwe koffiesoorten en de voortdurende bewaking van het brandings- en maalproces is al tiental- len jaren in handen van AH's koffie- experts Geb Yskes en Harm Sijpkes. U kent de heren waarschijnlijk wel van de Ster-reclame. Geen acteurs of foto- modellen dus, maar het eigen koffie- team van AH, dat dagelijks honderden slokjes koffie proeft (en weer uit- spuugt) om de kwaliteit te bewaken. Ook de dekschuiten, die de in jute ver- pakte balen koffie over de Zaan aan- voeren, zijn geen romantische verzin- sels van reclamemakers. Zo gaat het nog elke dag. Hoewel, sinds kort arri- veren er ook koffiebonen in houten vaatjes. De bonen die daarin zitten, zijn zo exclusief dat er alles aan wordt gedaan om beschadiging van zelfs maar een boon te voorkomen. Het gaat om de Rolls Royce onder de kof fiebonen, de allerfijnste Arabicasoort, en die groeit uitsluitend op de Blue Mountain van Jamaica. AH is er trots op voortaan een klein deel van de oogst te kunnen kopen, die bijdraagt aan de topkwaliteit van de nieuwe Perla Arabica. Perla Robusta, voor een pittig kopje koffie Een andere oude bekende, als u ten- minste van een pittig kopje koffie houdt, was de zogenaamde Rabat koffie van AH. Ook deze koffie blijft gewoon in het assortiment, alleen de kwaliteit is nog iets verbeterd. Als u emaar zoekt in het schap, Rabat-kof- hebben ze een sublieme melange van samengesteld: Perla Arabica, van de beste Arabica-bonen die er in de hele wereld te vinden zijn. Extra bijzon- der is de toevoeging van een koffie soort die amper te koop is, omdat de oogst zo klein is: bonen van de hellin- gen van de Blue Mountain op Ja maica. Alskostbare kleinoden worden ze verpakt in kleine, houten vaatjes. AH krijgt voortaan een deel van de oogst. Die bonen maken het drinken van een kopje Perla Arabica tot een onvergetelijke gebeurtenis. Pak eens een pak. Of serveer deze absolute 'topkoffie' eens als u een etentje geeft: Perla Arabica in kleine, voor- verwarmde kopjes is de volmaakte after-dinner koffie. Geef er bonbons bij of kleine chocolaatjes (Amande- len in pure chocolade van Delicata bij voorbeeld). Perla Mild, populair om zijn zacnte smaak De meeste verkochte koffie uit het AH-assortiment was de koffie in het gouden pak: de 'gewone' Perla. Deze koffie, die qua smaak helemaal het- zelfde is gebleven, blijft Perla Mild heten. Een naam die perfect aan- geeft om welke smaak het gaat. Perla Mild is een prima uitgebalan- ceerde koffiemelange met een mild en geurig karakter. Een koffie om elke dag van te genieten. lUfE HUUXUIljxJ nf COFFCfi -A t KOF FIE BRAN DE RS SINUS 1S9> Zoals de naam al aangeeft, smaakt Perla Mild zacht en geurig 44 AlierHande

Allerhande | 1989 | | pagina 44