JEcht iets voor jou om stukjes cervelaatworst in de soep te doen." Recept: vond ik wel 'n iets te groot woord voor zo'n simpel soepje. Maar goedr daar gaan we. 'n Paar topjes broccoli. Bos- uitjes; dat zijn van die jonge uitjes die net van het land komen. Die had ik schuin afgesneden, in kleine stukjes. Met van die kleine cherry- tomaafles, in tweeen. Plakjes wortel; die leuke ribbels krijg je als je een ribbelmesje ge- bruikt. Dunne plakjes champignons. Een hand- je spiraalmacaroni. Die stukjes cervelaatworst dus. Een teentje knoflook. En wat spinazieblaadjes, die ik eerst even in heet water had gedompeld en toen in knoopjes gelegd. Kreeg ik weer een applausje voor. En oh ja, wat je niet kunt zien, zijn een paar takjes rosemarijn en tijm, want die heb ik er voor het opdienen uitgehaald. En dan heb ik nog niet eens de lavas, paprika, knolselderij, kurkuma, nootmuskaat en de foelie opgenoemd. Want die zitten allemaal in de Goudvleesbouillon van Maggi. „Maggi?" riepen ze in koor. „Gebruik jij Maggi?" „Daar ben ik mee begonnen", zei ik. „Twee blokjes Goudvleesbouillon van Maggi opzetten met een liter water. Dan eerst die tijm, knoflook, worteltjes, bosuitjes, champignons, en rosemarijn erbij. Even lekker laten door- koken. Dan al die andere dingen erbij. Acht minu- ten zachtjes Idten koken. Rosemarijn en tijm eruit. Peper en zout erin. En klaar is Kees." Goedkeurend gemompel. Ik schepte de bordjes dus nog maar 'ns een keer vol. N BEETJE VAN JEZELF, N BEETJE VAN MAGGI.

Allerhande | 1989 | | pagina 2