MOEILIJKE SAUZEN? MET DE MAGNETRON IS ER GEEN KUNST AAN MOOIER GEBONDEN PRAKTISCHE TIPS Sauzen maken is een makkie met de magnetron. Neem zo'n lastige Hollandaise saus, die voorheen altijd 'au bain-marie' moest. Dat gaat anno '89 wel anders. Of een roux: van klontjes heeft de magnetron nog nooit gehoord. Om te bewijzen dat zelfs de moeilijkste sauzen met de magnetron kinderspel worden, geven wij hiervoor een paar recepten. XrhidenSaus ROQUEFORTSAUS Bereiden: Ontbijtspek in stukjes snijden. Sja lotje pellen en snippe- ren. Bleekselderij was- sen, schoonmaken en in stukjes snijden. Cham pignons schoonvegen en in plakjes snijden. In een glazen schaal de boter in de magnetron op vol vermogen in ca. i/2 minuut laten smel- ten. Spek, sjalot, bleek selderij en champig nons erdoor scheppen. Knoflook pellen en er- boven uitpersen. In de magnetron op vol ver mogen groenten in ca. 3 minuten bijna gaar laten worden en spek laten kleuren. Koffie room en tijm erdoor roeren. Roquefort in stukjes snijden en er door scheppen. In ca. 3 minuten op vol ver mogen de kaas laten smelten. Tussendoor twee keer door roeren tot mooi gebonden saus ontstaat. Op smaak brengen met zout en peper. Lekker bij gebakken biefstuk, kalfsoester of kalkoenbiefstuk. Even- tueel kunt u het bakvet van het vlees nog door de saus roeren. 185 Calorieen vet 18 g eiwit 7 g - nuten warme chocoladesaus ge- maakt. Heerlijk over ijs of peren. Breek een reep pure chocolade van 75 gram boven een schaaltje en voeg dl slagroom toe. Verwarm dit mengsel ca. 1 minuut op vol vermo gen (600-700 Watt) en roer het daama door tot het een mooie saus is. Als nog niet alle chocolade ge- smolten is, zet u de saus nog enkele seconden in de magnetron. Saus opwarmen: zo gedaan Een afgekoelde saus kan in de mag netron weer makkelijk worden opge- warmd. Reken op ca. 1 minuut per deciliter op vol vermogen. Roer de saus tussentijds even door. Zelfs een Hollandaise saus kunt u in de magne tron weer opwarmen. Verwarm de saus 20 seconden op vol vermogen. Klop de saus goed door en verwarm hem nog 10 seconden. Laat de saus niet te heet worden, want dan gaat hij schiften. Naast drie recepten voor bijzondere sauzen uit de magnetron, geven we u hier enkele praktische tips plus en kele 'snelle' recepten. Saus in een schenkkan: wel zo eenvoudig Voor een saus in de magnetron is een glazen schenkkan (of maatbeker) het meest geschikt. Hebt u die niet, neem dan een ruime schaal, waarbij bodem en opstaande rand geen scherpe hoek maken maar in een ronding in elkaar overgaan. U kunt met de garde dan overal goed bij. Zorg voor een ruime schaal; u moet de saus makkelijk kunnen omroeren, zonder dat alles over de rand vliegt. Bovendien hebt u in een te kleine schaal kans op overkoken. Voor 2I/2 dl saus is een schenkkan of schaal met een inhoud van l/2 tot 1 liter de juiste maat. Een schenkkan heeft tot voordeel dat u de saus daama mak kelijk over het gerecht kunt schen- ken. Ook sauzen uit zakjes gaan perfect Snel even een saus uit een zakje ma ken, doet u voortaan ook in de mag netron. U roert de aangegeven hoe- veelheid vocht en de inhoud van het zakje met een garde door elkaar en verwarmt de saus in de magnetron ca. 3 minuten. Tussentijds twee keer roeren en klaar is uw saus. Warme chocoladesaus Normaal begint u er niet aan, maar in de magnetron hebt u in twee mi- ibprnmcak (4 personen) 2 plakjes ontbijtspek, 1 sjalotje, 2 Stengels bleekselderij, Hi bakje champignons, 1 eetlepel boter of margarine, 1 teentje knoflook, 1 dl koffieroom, 1 theelepel tijm, 100 g Roquefort, zout, peper Bereidingstijd: ca. 15 minuten Prijs p.p.: ca. f 1,75 Bevat per eenpersoonsportie: koolhydr. 2 g 62 AllerHande

Allerhande | 1989 | | pagina 62